Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

dziemba kołobrzeg

Dziś w Pałacu Braunschweigów w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyło się spotkanie naszego redakcyjnego kolegi Roberta Dziemby, autora książki pt. "Historia Kołobrzegu po 1945 roku". Projekt ten, realizowany przez Fundację Historia Kołobrzegu, uzyskał dofinansowanie z budżetu Powiatu Kołobrzeskiego. Praca omawia dzieje Kołobrzegu w okresie walk o miasto w marcu 1945 roku, okres PRL, a także czasu Kołobrzegu samorządnego. Na spotkaniu głos zabrał starosta Tomasz Tamborski, mecenas projektu, który przypomniał, że cieszące się niezwykłą popularnością działanie fundacji, we współpracy z muzeum, napotkało na opór niektórych radnych, co musiało skończyć się interwencją na drodze prawnej. Czwartkowe spotkania z historią udowodniły, co zresztą uczestnicy podkreślali głośno, że właśnie tak powinny być wydawane pieniądze, że ktoś myśli o zwykłych mieszkańcach, którzy chcą zgłębiać historię swojego miasta, ale nie mają 50 czy 60 zł na zakup książki w księgarni. Prezydent Anna Mieczkowska również pozytywnie wyraziła się o projekcie i obiecała zainteresowanie nim miasta, zwłaszcza w okresie zbliżającej się rocznicy 75-lecia nastania polskiej administracji w mieście nad Parsętą. Spotkanie uświetnili członkowie Rady Muzeum, przewodniczący Rady Powiaty Ryszard Szufel, radni Rady Miasta i Rady Powiatu, a także senator Janusz Gromek.

Autor zaapelował do mieszkańców o przekazywanie swoich zdjęć i pamiątek do Muzeum Oręża Polskiego, nawet celem digitalizacji, aby uchronić je przed zapomnieniem. Wskazywał na projekt historiakolobrzegu.pl, dostępny w internecie, gdzie można oglądać zdjęcia z różnych okresów Kołobrzegu. Wtórował mu Jarosław Jerry Bogusławski, wskazując, że zaginęło bezpowrotnie wiele pamiątek, np. zastawą z "Fregaty". Następnie, rozdano książki uczestnikom spotkania.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama