Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

13 kwietnia 2024    |    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
13 kwietnia 2024    
    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

kamienica kołobrzeg

W Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu została podpisana umowa na dotację celową dla Muzeum na prace konserwatorskie Kamienicy Kupieckiej. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego dotację celową w kwocie 25 000 złotych na dofinansowanie kosztów realizacji zadania pn. "Wykonanie ekspertyzy technicznej oficyny XV w. Kamienicy Kupieckiej ze wskazaniem zaleceń co do sposobu wykonania koniecznych napraw oraz opracowanie programu prac konserwatorskich". Termin końcowy wykonania zadania określony został na dzień 30 listopada 2020 roku.

W obecności starosty Tomasza Tamborskiego umowę o dofinansowanie podpisali członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska, reprezentująca Województwo Zachodniopomorskie oraz dyrektor Muzeum Oręża Polskiego Aleksander Ostasz. - Uzyskane dofinansowanie pozwoli w trybie pilnym opracować program prac konserwatorskich dla ceglanych powierzchni ścian zewnętrznych obiektu z uwagi na stwierdzony postępujący stan destrukcji cegły na elewacjach zewnętrznych, cementowe uzupełnienia, ubytki, pęknięcia w oparciu o przeprowadzone badania konserwatorskie – mówi starosta.

Piętnastowieczna  Kamienica Kupiecka wraz z oficyną posiadają ogromną wartość historyczną i kulturową dla całego naszego regionu. Jest jedynym zachowanym zabytkiem późnogotyckiej architektury w regionie i znajduje się na trasie szlaku hanzeatyckiego wytyczonego przez Europejski Szlak Gotyku Ceglanego. Jest częścią oddziału muzeum – Oddział Dzieje Oręża Polskiego i obecnie udostępniana jest na wystawy czasowe.

kamienica kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama