Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

13 kwietnia 2024    |    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
13 kwietnia 2024    
    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

gauer kołobrzeg

W Wydawnictwie Kamera odbyło się spotkanie samorządowców oraz dziennikarzy. Tematem było wydanie najnowszej i tworzonej od 4 lat przez doktora Hieronima Kroczyńskiego i Dariusza Jakubowskiego książki pt. "Jedenaście wieków Kołobrzegu. Zapiski kronikarskie. Tom I". Niestety, w Kołobrzegu ubywa księgarni, nie ma też tak dużych środków, aby sfinansować wydanie tak bogato opracowanego dzieła. Książka omawia historię naszego miasta do 1945 roku. Zawiera często unikatowe ilustracje z kolekcji byłego dyrektora Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, w dodatku rewelacyjnie opracowane przez Dariusza Jakubowskiego. To popularnonaukowe dzieło, które przybliża dzieje miasta nad Parsętą.

- Planujemy wydać ją jak najszybciej. Już teraz można się zapisywać na kupno pierwszych egzemplarzy, tak zwaną przedpremierę. Wystarczy zgłosić się do nas, do Wydawnictwa Kamera przy ulicy Jasnej, albo przez media społecznościowe. Można też do nas zadzwonić i zapisać się na zakup książki. Będzie ona kosztowała ok. 60 złotych - to cena dla tych, którzy się zapiszą. Potem będzie to cena 65 złotych. Wydanie książki powinno zająć nam około miesiąca licząc to teraz, więc warto się spieszyć. Po wydaniu książki zorganizujemy specjalne spotkanie, na którym będzie można tę książkę nabyć - mówi Marcin Gauer z Wydawnictwa Kamera.

Kamera to wydawnictwo, które wydało już wiele prac historycznych. Jak dodaje Marcin Gauer, de facto firma na tym nie zarobi, natomiast nie chce zaprzepaścić czterech lat pracy nad dziełem podsumowującym dorobek doktora Hieronima Kroczyńskiego. Książka ma ponad 350 stron i będzie wydana w twardej oprawie.

gauer kołobrzeg
gauer kołobrzeg
gauer kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama