Overcast Clouds

16°C

Kołobrzeg

12 kwietnia 2024    |    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
12 kwietnia 2024    
    Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

prl kołobrzeg

W Muzeum Miasta Kołobrzeg odbył się wernisaż z okazji otwarcia nowej wystawy czasowej "Tak się żyło w PRL-u". Wystawa podzielona jest na dwie części. W pierwszej prezentowane jest mieszkanie M-3, dwupokojowe z pokojem dziennym, dziecięcym, kuchnią (z oknem) oraz łazienką. Dzięki prezentowanym meblom, urządzeniom mechanicznym, książkom oraz przedmiotom dnia codziennego możemy cofnąć się w czasie o kilkadziesiąt lat. Druga część to prezentacja urządzeń technicznych: telewizory, radia, pralki, motor itd. Są również zaprezentowane dwa tematy: szkoła (z ławką szkolną i stołem do ZPT) i fotografia (wraz z wyposażeniem ciemni fotograficznej) w czasach PRL. Czas PRL to również kolekcjonerstwo: numizmatyka, filatelistyka czy zbieranie proporczyków. Oczywiście nie mogło zabraknąć kolejki do zabawy dla młodszych i starszych chłopców. Ciekawostką jest fakt, iż sprzęt znajdujący się na wystawie w większości jest sprawny: odkurzacz Zelmer – 48 lat, lodówka Mińsk – ponad 50. lat itd. Uzupełnieniem wystawy są cytaty z polskich komedii: "Miś", "Rejs" czy "Seksmisja".

Autorem wystawy jest kustosz Piotr Leszmann.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama