Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

VIII Symfonią Schuberta w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej zainaugurowano letnie koncerty w ramach Festiwalu "Muzyka w Katedrze".


Międzynarodowy festiwal odbywa się w największej świątyni Pomorza Środkowego po raz jedenasty i już tradycyjnie, inauguracja ma posmak rozmachu. I to nie tylko dlatego, że festiwal rozpoczyna się koncertem symfonicznym, ale także dlatego, że VIII Symfonia Franza Schuberta zwana niedokończoną, należy do arcydzieł muzyki klasycznej. I o ile sama nazwa "niedokończona" może być myląca, bo dzieło składa się tylko z dwóch części, to jednak wiele wskazuje na to, że to zamysł kompozytora, a nie jakaś przerwa w kompozycji, ale także i fakt, że trzecia część symfonii została przez artystę opracowana na fortepian.

Słynny motyw symfonii Schuberta zabrzmiał w kołobrzeskiej bazylice po raz pierwszy. Obok tej monumentalnej kompozycji, filharmonicy z Koszalina wystąpili razem z Zespołem Wokalistów "Camerata Nova" ze Szczecina, wykonując Requiem c-moll autorstwa Luigiego Cherubiniego. Obydwa utwory zostały wykonane pod dyrekcją Eugeniusza Kusa, znane dyrygenta i dyrektora artystycznego festiwalu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama