Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W tym roku zmieniliśmy formułę. Rozpoczęliśmy spotkaniem autorskim, ale pozostałe wydarzenia to eksperyment ze słowem i w grą z audiowizualnością.


Spotkanie z Anatolem Ulmanem było dobrym rozpoczęciem festiwalu. Rozmowy z autorem, znanym z ciętego języka i wstrętu do wszystkiego co płaskie i miałkie, były niemal symboliczne dla kolejnych dni.

Organizatorzy festiwalu starali się sprowadzić artystów z programem, który doskonale odnajdywałby się właśnie „Między słowami”. Stąd tak szeroki wachlarz towarzyszących widzom emocji, oscylujący między poruszającym „Flamenco namiętnie” w reżyserii Krystyny Jandy, a zabawnym spektaklem „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie” w reżyserii Jerzego Satanowskiego.

Tym, co rzucało się w oczy podczas tych występów, był doskonały przepływ energii między publicznością a artystami. Koncerty Martyny Jakubowicz & Żony Lota, czy Janusza Radka, były świetnym przykładem na to, jak wdzięcznymi słuchaczami są kołobrzeżanie i jak wiele radości daje występowanie przed publicznością. Nie ma niczego gorszego niż muzyk niezaangażowany.

Skłonna jestem stwierdzić nawet, że to właśnie dzięki wysokiej kulturze słowa, atmosfera była tak udana. Nie bez znaczenia jest fakt, że to właśnie teksty piosenek takich tytanów jak Andrzej Jakubowicz czy Wojciech Młynarski przeszły już test na pamięć międzypokoleniową.

Dla słowa ważna jest oczywiście forma podania. A każde z wymienionych wydarzeń (według Słownika Języka Polskiego PWN: „ważne zdarzenie albo wybitne osiągnięcie w jakiejś dziedzinie” - i postuluję o rozumienie literalne), było profesjonalne, stworzone w sposób w którym aktorzy, muzycy, scenografia, choreografia, etc., podkreślały wartość słowa, oraz gdzie słowa podkreślały to co „między”.

Hanka Dziubińska

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama