Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Opera i operetka w Kołobrzegu [foto]

Za nami XI Festiwal Opery i Operetki "Muzyka dla wszystkich" W ciągu 3 dni (1-3 lipca) melomani usłyszeli utwory z najsłynniejszych musicali, niezapomniane przeboje operetkowe i operowe w najlepszym wykonaniu. Gwiazdą koncertu 1 lipca była Małgorzata Walewska, której towarzyszyli soliści i orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie.

2 i 3 lipca 2022 gościliśmy artystów reprezentujących Polską Scenę Muzyczną Jerzego Wolniaka Byli to soliści, artyści chóru, baletu oraz orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. 2 lipca widzowie obejrzeli operetkę w trzech aktach pt. „Wiktoria i jej Huzar” P. Abrahama zaś 3 lipca uczestniczyli w Koncercie Galowym pt „Szczęście jest we mnie”. Podczas finału Festiwalu publiczność wysłuchała polskich i światowych szlagierów muzyki rozrywkowej oraz fragmentów arii słynnych  oper i operetek. W czasie finałowego koncertu byliśmy świadkami wzruszającego wydarzenia: wieloletni dyrygent Festiwalu, znakomity muzyk Piotr Wujtewicz pożegnał się z publicznością i symbolicznie przekazał batutę  dyrygencką swojemu następcy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama