Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

23 kwietnia 2024    |    Imieniny: Jerzy, Wojciech
23 kwietnia 2024    
    Imieniny: Jerzy, Wojciech

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wieczór autorski Wandy Przybylskiej [wideo]

W Sali Plafonowej Pałacu Braunschweigów w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyło się spotkanie z autorką książki "Moje życie jak Irtysz" - Wandą Przybylską, szefową kołobrzeskiego koła Sybiraków. Książka to wspomnienia autorki, która jako dziecko została wywieziona na nieludzką ziemię, gdzie ze swoją rodziną walczyła o przeżycie. Gdy wybuchła wojna, miała nieco ponad 4 lata, gdy wróciła z zesłania, była 11-letnią dziewczyną. Szeroko o tej publikacji pisał niedawno Edward Stępień (przeczytaj). Dziś natomiast było niezwykle rodzinnie. Było dużo wspomnień i opowieści pani Wandy, która na stałe osiadła w Kołobrzegu i była nauczycielką. Wspomnienia w postaci książki ukazały się, bo jej mąż sprzedał na tę okoliczność samochód...

Obok rodziny, znajomych i przyjaciół, był starosta Tomasz Tamborski, zastępca prezydenta Ilona Grędas-Wójtowicz, senator Janusz Gromek i proboszcz Parafii Mariackiej - ks. dr Andrzej Pawłowski. Na deser był tort w kształcie książki, ufundowany przez Piekarnię-Cukiernię "Nizioł".


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama