Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

13 kwietnia 2024    |    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
13 kwietnia 2024    
    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Janusz L. Wiśniewski gościł w bibliotece

Spotkanie autorskie Janusza L. Wiśniewskiego z czytelnikami, które odbyło się w bibliotece w poniedziałek. Było po trosze także sentymentalnym wspomnieniem działającej tu stołówki z czasów szkolnych pisarza – ucznia Technikum Rybołówstwa Morskiego, lat 70- tych. - Kołobrzeg jest mi bliski, spędziłem tu 5 lat. Tak naprawdę TRM ukształtował mnie wewnętrznie i więcej mam kontaktu z kolegami z tego technikum, niż z ludźmi z dwóch kierunków uniwersyteckich, które ukończyłem - mówił autor. 

Naukowiec i pisarz? Co pisanie o emocjach ma wspólnego z nauką? Autor poczytnych powieści obyczajowych każdemu życzy takich dwóch światów. Miłość (chemicznie neuropeptyd), to emocja niesamowita, niezwykła, dla której warto wstawać rano.  Chemia pozwala zrozumieć co dzieje się w mózgu, gdy takich emocji doświadczamy, dlatego łatwiej być pisarzem i jednocześnie naukowcem. Poza tym, tak naprawdę, to każdy nosi w sobie jakąś książkę.  Każdy człowiek ma do opowiedzenia jakąś historię. Tak też  było w przypadku „Samotności w sieci”. Książka była wynikiem terapii, gdy Janusz L. Wiśniewski przeżywał smutek i depresję. Podjął wtedy pracę nad własnymi emocjami, ale żeby nie było nudno, włożył je w losy innych ludzi. Wiedzieć, to znaczy żyć bez strachu… Pisarz dużo  wie o kobietach, bo zastanawiał się dlaczego są takie inne…  

Dziś, Janusz L. Wiśniewski ma na koncie sporo książek i choć od debiutu upłynęły lata, to autor ciągle doświadcza wzruszeń - bo  „Samotność…” jest wciąż żywa. Nadal, przez jej karty, kobiety próbują patrzeć na swoje relacje z mężczyznami. - Nie można odrzucić miłości, tylko dlatego, że może się skończyć samotności.

To było wyjątkowe spotkanie autorskie. Nostalgiczne, sentymentalne, ale też pełne humoru i zaciekawienia. Dziękujemy i, cytując bohaterkę „Końca samotności”, możemy podsumować: Może to nie fikcja, może to opisy prawdziwych wydarzeń okraszone retrospekcjami i emocjami autora (…), a może ten Wiśniewski z Frankfurtu, naukowiec z wianuszkiem tytułów przed nazwiskiem(…) dba o wszystkie szczegóły, bo inaczej pisać nie potrafi?

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama