menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Warsztaty dla młodzieży polsko-niemieckiej

Pokazem osiągnięć warsztatowych w Regionalnym Centrum Kultury zakończył się projekt "Bliżej Polski". Dziś młodzież chwaliła się osiągnięciami.


Do Kołobrzegu na warsztaty z dziedziny teatru, fotografii i sztuki video przyjechało w sumie 49 osób: 40 młodych twórczych ludzi z całej Polski i Niemiec oraz 9 instruktorów i opiekunów. To wyjątkowe spotkanie w ramach Projektu: "Bliżej Polski. My w Północnej Nadrenii Westfalii i w Europie. Kołobrzeg 2011", na którym młodzież z obu krajów miała możliwość poznać się, zaprzyjaźnić, przełamać istniejące stereotypy i rozwinąć zdolności artystyczne poprzez wspólne kreatywne działania. Chętnych było o wiele więcej niż miejsc. Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu projektem wśród młodzieży. Dziś można było zobaczyć premierę sztuki przygotowanej podczas warsztatów teatralnych, wystawę i slideshow uczestników warsztatów fotograficznych oraz prezentację filmu zrealizowanego przez uczestników warsztatów filmowych.

Projekt jest wspólnym dziełem Instytutu Polskiego w Dusseldorfie oraz Landu Północnej Nadrenii Westfalii. Współorganizatorem jest Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta. Warsztaty były realizowane przy wsparciu finansowym udzielonym przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.