Scattered Clouds

8°C

Kołobrzeg

1 marca 2024    |    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
1 marca 2024    
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

"Miasto nocą" dziś premiera filmu z kołobrzeżanką

W czwartkowy wieczór 19 stycznia w sali Multikina Galaxy w Szczecinie odbędzie się uroczysta premiera filmu fabularnego "Miasto nocą" w reżyserii Pawła Lewandowskiego. Inspiracją scenariusza jest prawdziwa historia "Rzeźnika z Niebuszewa" - mordercy który w latach 50 był sprawcą makabrycznych zbrodni na terenie Szczecina. Józef Cyppek - nazywany rzeźnikiem z Niebuszewa (część Szczecina) - mieszkał w latach 50. w kamienicy przy obecnej ulicy Niemierzyńskiej (dawniej była to ulica Wilsona). 11 września 1952 roku zwabił do swojego mieszkania sąsiadkę Irenę Jarosz, a potem zabił. Miał uderzyć ją młotkiem w głowę. Po wszystkim poćwiartował jej zwłoki, zamknął mieszkanie i wyszedł do kina. Po kilku godzinach Ireny Jarosz zaczął szukać zaniepokojony jej nieobecnością mąż. Najpierw pytał sąsiadów, aż w końcu zajrzał przez okno do mieszkania Józefa Cyppka, gdzie zauważył sukienkę żony. Zgłosił to na milicję. Jeszcze tego samego dnia Cyppek został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do morderstwa. Tłumaczył, że chciał kochać się z sąsiadką, ale ta mu odmówiła. W bardzo szybkim procesie Cyppek został skazany przez sąd na karę śmierci, którą wykonano jesienią tego samego roku.

Historia została przeniesiona w czas współczesny. Premiera filmu miała się odbyć w 2017 roku o czym pisaliśmy tutaj. W filmie występuje kołobrzeżanka Małgorzata Horyń-Olszewska. 

O "rzeźniku z Niebuszewa" powstało kilka książek, teraz jest także film. - To współczesna wersja tej historii - mówi Paweł Lewandowski, reżyser filmu "Miasto Nocą". - Historia "rzeźnika" do dziś budzi grozę w mieście. My w filmie inspirujemy się wydarzeniami sprzed 70 lat, ale akcja toczy się współcześnie, w XXI wieku w Szczecinie. Pomysł nakręcenia takiego filmu pojawił się w 2014 roku. Pomysłodawcą powstania thrillera i współscenarzystą jest Waldemar Rakoczy - informuje twórca.

foto FB Miasto nocą

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama