Scattered Clouds

8°C

Kołobrzeg

1 marca 2024    |    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
1 marca 2024    
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ostatnie zabytki z dna kanału trafiły do muzeum

100 ton zabytków podjęto podczas prac związanych z z inwestycją pod nazwą "Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra”, a także działaniom badawczym jej towarzyszącym. Działania te prowadzono w latach 2019/2021. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu sukcesywnie pozyskiwano wydobyte zabytki, które można podziwiać m.in. w Skansenie Morskim w Kołobrzegu czy też przy wjeździe do miasta na wysokości Cmentarza Wojennego. W czwartek, ostatni transport zabytków zajechał do Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie. Tam zostaną poddane czyszczeniu konserwacji, a następnie trafią do kołobrzeskiego skansenu. Jak mówi Aleksander Ostasz, dyrektor muzeum, pozyskanie takie kolekcji kotwic możliwe było dzięki współpracy z Urzędem Morskim w Szczecinie.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama