Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wielkanocne występy Weroniki Włodarczyk

W Wielki Czwartek w Sali Koncertowej im. prof. Jana Szyrockiego Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się koncert niemieckiej Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu im. Justusa Liebiga z Gießen pod batutą Stefana Ottersbacha. Do tego wyjątkowego wydarzenia mogło dojść dzięki współpracy Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach z Uniwersytetem w Gießen (Niemcy), Akademią Muzyczną w Karlsruhe (Niemcy) oraz Akademią Sztuki w Szczecinie. Pośród utworów w programie znalazły się: "Die Hebriden" lub "Die Fingalshöhle" Felixa Mendelssohna, "English Song Suite" Ralpha Vaughana Williamsa, Koncert na dwa flety i orkiestrę Domenico Cimarosy z Sophie Haun i Michelem Weissem w roli solistów, Symfonia nr 35 D-dur KV 385 "Haffner" Wolfganga Amadeusa Mozarta, a także dwie arie Cherubina z mozartowskiej opery "Wesela Figara" - "Voi che sapete" i "Non so piu cosa son", jak również aria Orfeusza "Che faro senza Euridice" z opery "Orfeusz i Eurydyka" Christopha Willibalda Glucka w wykonaniu mezzosopranistki z Zieleniewa-Kołobrzeg Weroniki Włodarczyk, studentki Wydziału Wokalnego szczecińskiej Akademii Sztuki w klasie prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej.

Publiczność nagradzała każdy występ serdecznymi oklaskami. Już w przerwie koncertu w Międzyzdrojach można było usłyszeć komentarze na temat znakomitego zgrania orkiestry, pięknego głosu Weroniki Włodarczyk, niezwykłej precyzji i radości muzykowania flecistów Sophie Haun i Michela Weissa, a także klarowności w prowadzeniu orkiestry przez Uniwersyteckiego Dyrektora Muzycznego Stefana Ottersbacha, porównanego nawet przez kogoś z publiczności do słynnego, nieżyjącego już dyrygenta Herberta von Karajana.

Weronika Włodarczyk zaprezentowała się znakomicie także w koncercie w Wielką Sobotę w ogromnym gotyckim kościele św. Jakuba w Stralsundzie, który z uwagi na swoją funkcję zyskał sobie miano Kościoła Kultury (Kulturkirche). Koordynatorem koncertów była prof. Akademii Sztuki w Szczecinie dr hab. Sylwia Burnicka-Kalischewska.

Fot. SBK, Jakub Włodarczyk, Krzysztof Włodarczyk

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama