Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zwycięstwo w konkursie wokalnym śpiewaczki z Zieleniewa

Weronika Włodarczyk, studentka roku dyplomowego studiów I st. na Wydziale Wokalnym Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie śpiewu solowego prof. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie International Music Competition THE MUSIC OF GERMANY & AUSTRIA z cyklu Great Composers Competition z siedzibą w Londynie. Konkurs odbywał się w dwóch etapach w formule online. Weronika przedstawiła do oceny arię Marii "Schlösser, die im Monde liegen" z operetki "Frau Luna" niemieckiego kompozytora Paula Lincke oraz znaną pieśń austriackiego kompozytora Franza Schuberta "Małgorzata przy kołowrotku" ("Gretchen am Spinnrade"). Oba utwory zostały nagrane przy akompaniamencie fortepianowym mgr Eleny Swiridenko.

Kilka dni później ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Afrodyty na Cyprze S.E. APHRODITE VOICE CYPRUS INTERNATIONAL MUSIC COMPETITION 2023, na potrzeby którego Weronika Włodarczyk nagrała recytatyw i arię Berty "Il vecchiotto cerca moglie" z opery "Cyrulik Sewilski" Gioacchino Rossiniego. Także w tym wypadku kilkudziesięcioosobowe jury zadecydowało o przyznaniu Weronice pierwszego miejsca. Warto wspomnieć, że w tym konkursie nie było podziału na grupy wiekowe, a przy fortepianie podczas nagrań miejsce zajęła ponownie mgr Elena Swiridenko.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama