Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Pierwsze miejsce, medal oraz debiut w Brukseli Weroniki Włodarczyk

W przedostatni weekend kwietnia Weronika Włodarczyk - mezzosopran, studentka Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie śpiewu solowego dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS zadebiutowała w jednym z najbardziej dynamicznych i najbardziej znaczących belgijskich centrów kultury - BOZAR w Brukseli, czyli brukselskim Pałacu Sztuk Pięknych (Paleis voor Schone Kunsten lub Palais des Beaux-Arts). Drogę do tego niecodziennego wydarzenia utorował artystce udział w XXXVII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym GRAND PRIZE VIRTUOSO i zdobycie pierwszego miejsca oraz złotego medalu w kategorii wokalnej, czego wynikiem było otrzymanie zaproszenia do udziału w koncercie laureatów i ceremonii wręczenia nagród w Studio BOZAR w Brukseli.

Przesłuchania konkursowe odbywały się online. Kandydaci dowolnej narodowości pragnący poddać ocenie swoje umiejętności w dziedzinie śpiewu klasycznego bądź gry na instrumentach zobowiązani są do nadesłania zgłoszenia i aktualnych nagrań z kilkoma utworami. W koncercie laureatów w Brukseli poza Weroniką Włodarczyk wystąpili wybrani laureaci reprezentujący: Polskę, Hong Kong, USA, Chiny, Szwajcarię, Francję, Australię, Niemcy, Izrael, Belgię, Japonię, Holandię, Koreę Południową, Włochy, Rumunię i Malezję. Weronika Włodarczyk nagrała, dzięki życzliwości zasłużonej szczecińskiej pianistki Eleny Swiridenko, arię Berty "Il vecchiotto cerca moglie" z "Cyrulika sewilskiego" Gioacchino Rossiniego oraz słynną, a zarazem efektowną pieśń Franza Schuberta "Małgorzata przy kołowrotku" ("Gretchen am Spinnrade"), o której ponowną interpretację podczas uroczystości wręczenia nagród poprosiła dyrektor artystyczna konkursu Grand Prize Virtuoso Victoria Montserrat. Przy fortepianie koncertowym marki Steinway Weronice podczas koncertu laureatów w BOZAR w Brukseli akompaniowała znakomita pianistka Ruta Lenciauskaite, na co dzień współpracująca m.in. z Opéra national de Paris, The Théâtre des Champs-Élysées, operami w Dijon i Limoges oraz z filharmonią w Paryżu.

foto SBK

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama