Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

3 marca 2024    |    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
3 marca 2024    
    Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

35-lecie twórczości Dariusza Kalety "Malarstwo"

W sobotę w Galerii Sztuki Współczesnej odbył się wernisaż wystawy z okazji 35-lecie twórczości Dariusza Kalety. Artysty nie trzeba nikomu przedstawiać, jest dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej od 2002 roku. Sobotnia wystawa do podsumowanie jego dotychczasowej twórczości. Wernisaż "Malarstwo" przyciągnął do galerii prawdziwe tłumy.

O Dariuszu Kalecie pisano wiele artykułów w których możemy przeczytać np:

"Pokaz mistrzów. Kropka nad i inspiracje" - Magazyn Ludzi Sztuki nr 1/2017... red. Aldona Rogulska

Jako artysta Dariusz Kaleta najpełniej realizuje się w olejnym malarstwie sztalugowym, nie stroni jednak od prac wykonywanych w technice malarstwa akrylowego, a w rysunku - sangwiną. Kaleta w trosce o swój warsztat artystyczny stara się poszukiwać inspiracji na wielu płaszczyznach. Pasja artysty przeniesiona na płótna wprowadza w świat współczesnej klasyki i w sposób wyrazisty odkrywa sekrety jego twórczej natury. Autor wielu wspaniałych dzieł trzyma dystans w stosunku do polskich krytyków, którzy często spoglądają i oceniają sztukę przez pryzmat mody, która nie zawsze jest wartościowa i dobra. Prace Kalety znane są na całym świecie, prezentowane w różnych ważnych instytucjach, zajmują swoje miejsce również w prywatnych kolekcjach. Artysta porusza się w nurcie nieżyjącego już austriackiego malarza Ernesta Fuchsa, który od kilkudziesięciu lat jest ojcem realizmu fantastycznego. Prace nasycone są ekspresją, secesją, klasyką. Sztuka prezentowana przez Dariussa wywodzi się z malarstwa narodowego, z symbolizmu epoki Młodej Polski. Skupiony na twórczości i tradycjach malarzy narodowych, dąży do stworzenia czegoś nowego. Inspiracje czerpie z mitologii judeochrześcijańskiej i mitologii antycznej.

Zapraszamy na na wystawę w dniach Piątek, 30 czerwiec 2023 - piątek, 11 sierpień 2023 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama