Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nigel Kennedy zagra w Kołobrzegu [wideo]

Uznawany za jednego z najwybitniejszych żyjących skrzypków Nigel Kennedy wystąpi w Kołobrzegu podczas XIV edycji festiwalu RCK PRO JAZZ. Działalność artystyczna, w której łączy światy muzyki klasycznej, jazzowej, rockowej i popularnej, stawia go w gronie najważniejszych światowych twórców odzwierciedlających obecne trendy wzajemnego przenikania się różnych stylów. Dziś informowali o tym organizatorzy festiwalu  podczas krótkiej konferencji prasowej. Artysta wystąpi w duecie “Heart and soul” z wiolonczelistką Beatą Urbanek-Kalinowską, która jest adiunktem w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie, a od 2018 roku doktorem habilitowanym sztuk muzycznych. Od 2014 roku współtworzy Messages Quartet, który zajmuje czołowe miejsce pośród najlepszych polskich kwartetów smyczkowych.

Nigel Kennedy (skrzypce, skrzypce elektryczne, fortepian) i Beata Urbanek-Kalinowska (wiolonczela, wiolonczela elektryczna) w duecie “Heart and soul”  wystąpią 5 sierpnia na scenie plenerowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta przy ulicy Solnej 1 o godzinie 20.30. Sobotni koncert to zdecydowanie najważniejszy, ale nie jedyny punkt XIV festiwalu RCK PRO JAZZ. W Piątek, 4 sierpnia na scenie plenerowej RCK o godzinie 19. wystąpi The Other Sound oraz Monika Borzym. W sobotę o 19. zaprezentuje się przed publicznością Mike Parker’s Trio Theory. W niedzielę o  godzinie 19. wystąpi Maciek Mazurek „My Home” i Rodziewicz Quartet. Oprócz tego w sobotę i niedzielę „Jazz na ulicach”: o 11. w Parku Koncertów Porannych przy Bindażu Grabowym, o 13. przy Miejskiej Bibliotece Publicznej (Bulwar nad Parsętą) i o 16. przy miejskim ratuszu. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Szerzej będziemy o tym pisać w kolejnych dniach na naszym portalu.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama