Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeg prezentował kandydaturę na ESK w Warszawie

Od poniedziałku w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbywają się spotkania poświęcone pierwszemu etapowi selekcji miast kandydujących o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Jak już pisaliśmy (zobacz), w szranki stanęło 12 polskich miast: Bielsko – Biała, Bydgoszcz, Jastrzębie – Zdrój, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Lublin, Opole, Płock, Pszczyna, Rzeszów, Toruń. Kandydatury ocenia 12-osobowa komisja konkursowa, która składa się z 10 osób wyznaczonych przez Parlament Europejski, Radę Unii Europejskiej, Komisję Europejską i Komitet Regionów, a także dwóch specjalistów wyznaczonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miasto Kołobrzeg zaprezentowało się dziś o godz. 15.00. Sama prezentacja to złożona wizja miasta jako Europejskiej Stolicy Kultury 2029, według określonych elementów, które są przedkładane miastom-kandydatom. Trzeba odpowiedzieć na wiele kwestii i problemów, rozwiązać je w ujęciu historycznym, teraźniejszym, ale i przyszłym. Stolica kultury to nie tylko oddziaływanie do wewnątrz, ale i na zewnątrz. Naszą kandydaturę prezentował 10-osobowy zespół, w tym twórcy samej aplikacji: llona Grędas-Wójtowicz, Krzysztof Landsberg oraz Rafał Kolikow.

Kto zakwalifikuje się do drugiego etapu? Wyniki poznamy w piątek.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama