Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W "Adebarze" o historii Kołobrzegu w średniowieczu

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przygotowało cykl wykładów poświęconych historii Kołobrzegu w średniowieczu. To uwertura do Targu Solnego, który już w przyszłym tygodniu odbędzie się z okazji Dni Kołobrzegu (zobacz program). W Laboratorium Kultury "Adebar" odbyły się cztery wykłady. Pracownicy Muzeum Oręża Polskiego przedstawili zagadnienia z zakresu religii. Wojciech Tułaza opowiadał o dawnych bogach Słowian, a dr Robert Dziemba zrealizował temat misji biskupa Ottona z Bambergu, który 900 lat temu pojawił się w Kołobrzegu. Robert Furtak poruszył zagadnienie związane ze średniowiecznym oblężeniem Kołobrzegu w 1462 roku, a dr Beata Wywrot-Wyszkowska, archeolog z PAN, opowiadała o rzemiośle w średniowiecznym mieście. Na koniec, w "Adabarze" otwarta została wystawa fotograficzna na 20-lecie Targu Solnego.

Fot. R. Horanin


Fot. R. Horanin


Fot. R. Horanin


Fot. R. Horanin


Fot. R. Horanin

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama