Scattered Clouds

8°C

Kołobrzeg

1 marca 2024    |    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
1 marca 2024    
    Imieniny: Antonina, Antoni, Albin

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Tadeusz KielarW hotelu 'Diva' odbyło się uroczyste spotkanie pracowników Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta, samorządowców oraz ludzi kultury i mecenasów kultury. Celem było podsumowanie ubiegłorocznych wysiłków na rzecz udostępniania i przybliżania kultury w Kołobrzegu.


Ubiegłoroczny program, zrealizowany przez RCK jest obszerny.  Jak przedstawił to w swoim wystąpieniu Tadeusz Kielar, dyrektor RCK, w tym czasie w Kołobrzegu odbyło się 75 koncertów, 14 konkursów, 42 spektakle teatralne, 40 wieczorów autorskich, 23 wystawy, 36 seansów Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Sztorm", a także 49 innych imprez oraz 29 wydarzeń, które wymagały obsługi technicznej ze strony RCK. Razem daje to 290 różnych wydarzeń, w której była zaangażowana jednostka kultury.
Podczas spotkania uhonorowano osoby, które włożyły wkład własnej pracy a także pieniędzy, aby Kołobrzeg mógł być miastem kultury. Szczególne wyróżnienie przypadło firmie "Zdrojowa Inwest", która jest wyłącznym sponsorem Galerii Sztuki Współczesnej. Dyplomy z podziękowaniami odebrali między innymi: Halina Filip - dyrektor biblioteki, Piotr Bednarski (z tej okazji odczytał napisany przez siebie wiersz), ksiądz prałat Tadeusz Wilk - proboszcz Parafii Mariackiej, a także wielu innych. Podziękowania otrzymały również media, w tym portal miastokolobrzeg.pl.
Prezydent miasta Janusz Gromek poinformował publicznie, że Kapituła ds. tytułów pozytywnie zaopiniowała wnioski o nadanie Marii Dudek i Halinie Puc tytułu zasłużonego dla miasta Kołobrzeg.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama