Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Podobnie jak w ubiegłym roku, jesienią RCK podsumowało miniony rok swojej działalności. Bilans, to 200 imprez i wiele innych przedsięwzięć kulturalnych.


Jak mówi Tadeusz Kielar, dyrektor RCK, ideą imprezy jest po pierwsze pewnego rodzaju podsumowanie, ale także pokazanie, na co są wydawane publiczne pieniądze. Janusz Gromek, prezydent miasta cieszył się, że impreza ma charakter integracyjny i animatorzy oraz instytucje wspierające kulturę, mogą się ze sobą spotkać. Ryszard Szufel, przewodniczący Rady Miasta podkreślił, że pomimo niewielkich środków, w Kołobrzegu kultura jest na wysokim poziomie i nie brakuje imprez, którymi możemy się pochwalić. Do sztandarowych produktów należy Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze", RCK Pro Jazz Festiwal, a także Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Interfolk".

Specjalnymi statuetkami wyróżniono mecenasów kultury: Renault Kasprzyk, firmę MAT-MAD, a także grupę "Paramedic". Osobom współpracującym z Regionalnym Centrum Kultury wręczono dyplomy. Wyróżnienie otrzymała również i nasza redakcja. Na deser był jazzowy koncert Kasi Stankowskiej z zespołem.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama