menu
Ogłoszenia ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  *** 

Gala Kultury w RCK im. Zbigniewa Herberta

Podobnie jak w ubiegłym roku, jesienią RCK podsumowało miniony rok swojej działalności. Bilans, to 200 imprez i wiele innych przedsięwzięć kulturalnych.


Jak mówi Tadeusz Kielar, dyrektor RCK, ideą imprezy jest po pierwsze pewnego rodzaju podsumowanie, ale także pokazanie, na co są wydawane publiczne pieniądze. Janusz Gromek, prezydent miasta cieszył się, że impreza ma charakter integracyjny i animatorzy oraz instytucje wspierające kulturę, mogą się ze sobą spotkać. Ryszard Szufel, przewodniczący Rady Miasta podkreślił, że pomimo niewielkich środków, w Kołobrzegu kultura jest na wysokim poziomie i nie brakuje imprez, którymi możemy się pochwalić. Do sztandarowych produktów należy Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze", RCK Pro Jazz Festiwal, a także Międzynarodowe Spotkania z Folklorem "Interfolk".

Specjalnymi statuetkami wyróżniono mecenasów kultury: Renault Kasprzyk, firmę MAT-MAD, a także grupę "Paramedic". Osobom współpracującym z Regionalnym Centrum Kultury wręczono dyplomy. Wyróżnienie otrzymała również i nasza redakcja. Na deser był jazzowy koncert Kasi Stankowskiej z zespołem.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.