Light rain

3°C

Kołobrzeg

16 kwietnia 2024    |    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
16 kwietnia 2024    
    Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, muzeum, seminarium, wojskoW muzeum trwa II seminarium poświęcone muzealnictwu wojskowemu. Jednym z tematów spotkania jest lokalna misja muzeum wojskowych.


- Konferencja adresowana jest do pracowników naukowych muzeów historyczno – wojskowych, kustoszy sal tradycji  a także przedstawicieli ośrodków dydaktycznych związanych ze szkolnictwem wyższym oraz wojskowym, członków grup rekonstrukcji historycznej, kolekcjonerów, stowarzyszeń, fundacji, muzeów prywatnych, dziennikarzy, organizatorów zlotów militarnych, pasjonatów historii i techniki wojskowej - tłumaczy Paweł Pawłowski, dyrektor muzeum.

Uczestnicy seminarium chcą się przyjrzeć zjawiskom związanym z defragmentacją i globalizacją muzealnictwa z punktu widzenia muzealnictwa wojskowego, a więc muzeów tworzących specjalny rodzaj połączenia kolekcji historycznej, zbiorów techniki wojennej, idei państwowych i narodowych, pamięci o znanych postaciach związanych z władzą, polityką i obronnością. - Nasze spotkanie jest próbą określenia roli i zadań, jakie stają przed muzeami wojskowymi w XXI wieku i ich relacjami z lokalną społecznością i organizacjami społecznymi w kontekście obecnej rzeczywistości politycznej, kulturowej i ekonomicznej.  Poświęcimy również uwagę formom organizacji muzeów, powoływanych dla upamiętnienia ważnych wydarzeń, postaci i idei o charakterze lokalnym, państwowym czy międzynarodowym, oraz ich roli i miejscu w przestrzeni społecznej i kulturowej - informuje dyrektor Pawłowski.

 

informacje kołobrzeg, muzeum, seminarium, wojsko

informacje kołobrzeg, muzeum, seminarium, wojsko

informacje kołobrzeg, muzeum, seminarium, wojsko

informacje kołobrzeg, muzeum, seminarium, wojsko

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama