Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, teatr, przegląd, gimnazjumPo raz piąty w Gimnazjum nr 1 odbył się Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Zainteresowanie konkursem było duże, a walka o zwycięstwo bardzo zacięta.


Wszystkie przedstawienia stały na wysokim poziomie i traktowały o trudnych tematach, co spowodowało, że wszystkie sztuki były bardzo ciekawe. Najlepsza okazała się grupa „Dwie maski” z Gimnazjum nr 3 z opiekunem Agatą Kaczmarek, która zaprezentowała występ pod tytułem „Wyspa nadziei”, opowiadający o ośrodku dla samobójców oraz losach jego pensjonariuszy. Ex aequo pierwsze miejsce zajął teatr „Maska” z Gimnazjum nr 2 za przedstawienie pt. „Julia”, w którym tytułowa bohaterka była zarażona wirusem HIV.

Rozdano także nagrody indywidualne. Za najlepszą rolę pierwszoplanową żeńską wyróżnienie otrzymała Magdalena Szczęsna, która zagrała tytułową Julię w zwycięskim przedstawieniu, a za rolę męską uhonorowany został Paweł Niedźwiedź z Gimnazjum nr 1. Najlepszą rolę drugoplanową żeńską wg jury zagrała Patrycja Czochra z „Dwóch masek”, a męską Michał Kicerman z Gimnazjum nr 1.

Przyznano także dodatkowe nagrody. Oto one:
Scenografia - Gimnazjum nr 2,
Najbardziej charakterystyczna rola - Katarzyna Kasperowicz - Gimnazjum nr 1,
Oryginalny scenariusz: ex aequo: "Wyspa nadziei" Gimnazjum nr 3, "Jak mógłbym się nie zgodzić" Gimnazjum nr 1, "Julia" Gimnazjum nr 2.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama