menu
Ogłoszenia ***  Kursy Kosmetyczne  (Edukacja)  ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  *** 

Rozdano Pegazy Kultury (foto, video)

informacje kołobrzeg, pegaz, kultury, nagroda, powiatElżbieta Kamińska i Magdalena Gauer zostały laureatkami Kołobrzeskich Pegazów Kultury. Statuetki wręczono podczas Majowych Spotkań z Kulturą w RCK.


Już po raz drugi w Kołobrzegu odbyła się gala kultury, podczas której rozdano statuetki Pegazów. Decyzja co do tego, do kogo Pegazy pofruną, była w rękach dziennikarzy. Powołana Kapituła podjęła decyzję już tydzień temu, jednak nazwiska laureatów poznaliśmy dopiero w sobotę. W kategorii "Twórca Kultury" nominowani zostali: "Cisza jak ta", Magdalena Gauer, Dariusz Kaleta, Renata Włodarczyk. W kategorii "Animator Kultury", nominację otrzymali: Wojciech Czaplewski, Elżbieta Kamińska, Klub Miłośników Sztuki Ludowej "Pętelka", Kacper Sikora, Waleria Żuławnik.

Dziennikarze docenili w tym roku Elżbietę Kamińską, na co dzień pracującą w szkole w Podczelu, za bezinteresowną i w pełni oddaną pracę na rzecz dzieci i młodzieży, za organizację imprez i przeglądów, za twórcze spełnianie się w kulturze i dla kultury, motywując do pracy najmłodszych na niwie teatralnej. Reżyser, scenograf i kierownik kilku zespołów teatralnych. Dziennikarze przede wszystkim docenili skromność laureatki i społeczny wymiar jej działań. W kategorii twórcy, Pegaz został przyznany Magdalenie Gauer, nauczycielce, pisarce, społeczniczce. Jest autorem tekstu do słynnej Kantaty Kołobrzeskiej Jana Maślankiewicza-Pogany. Dzięki jej współudziale narodziła się kołobrzeska „Herbertiada”. Monodram „Diva” został uznany przez „New York Times” za teatralne wydarzenie 2011 roku.

Podczas Majowych Spotkań z Kulturą wystąpił Marcin Wyrostek & Tango Corazon Quintet. Wykonane przez niego tanga, wirtuozeria i melodyka w znakomity sposób zakończył kołobrzeskie święto kultury. Laureatkom gratulujemy.

Fot. Kacper Pajor, Robert DziembaDodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.