Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, pegaz, kultury, nagroda, powiatElżbieta Kamińska i Magdalena Gauer zostały laureatkami Kołobrzeskich Pegazów Kultury. Statuetki wręczono podczas Majowych Spotkań z Kulturą w RCK.


Już po raz drugi w Kołobrzegu odbyła się gala kultury, podczas której rozdano statuetki Pegazów. Decyzja co do tego, do kogo Pegazy pofruną, była w rękach dziennikarzy. Powołana Kapituła podjęła decyzję już tydzień temu, jednak nazwiska laureatów poznaliśmy dopiero w sobotę. W kategorii "Twórca Kultury" nominowani zostali: "Cisza jak ta", Magdalena Gauer, Dariusz Kaleta, Renata Włodarczyk. W kategorii "Animator Kultury", nominację otrzymali: Wojciech Czaplewski, Elżbieta Kamińska, Klub Miłośników Sztuki Ludowej "Pętelka", Kacper Sikora, Waleria Żuławnik.

Dziennikarze docenili w tym roku Elżbietę Kamińską, na co dzień pracującą w szkole w Podczelu, za bezinteresowną i w pełni oddaną pracę na rzecz dzieci i młodzieży, za organizację imprez i przeglądów, za twórcze spełnianie się w kulturze i dla kultury, motywując do pracy najmłodszych na niwie teatralnej. Reżyser, scenograf i kierownik kilku zespołów teatralnych. Dziennikarze przede wszystkim docenili skromność laureatki i społeczny wymiar jej działań. W kategorii twórcy, Pegaz został przyznany Magdalenie Gauer, nauczycielce, pisarce, społeczniczce. Jest autorem tekstu do słynnej Kantaty Kołobrzeskiej Jana Maślankiewicza-Pogany. Dzięki jej współudziale narodziła się kołobrzeska „Herbertiada”. Monodram „Diva” został uznany przez „New York Times” za teatralne wydarzenie 2011 roku.

Podczas Majowych Spotkań z Kulturą wystąpił Marcin Wyrostek & Tango Corazon Quintet. Wykonane przez niego tanga, wirtuozeria i melodyka w znakomity sposób zakończył kołobrzeskie święto kultury. Laureatkom gratulujemy.

Fot. Kacper Pajor, Robert Dziembareklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama