Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, hanza, muzeum konferencja"Hanza wczoraj - dziś - jutro" to tytuł konferencji, zorganizowanej przez Muzeum Oręża Polskiego i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


W sali plafonowej Pałacu Brunszwickich zebrali się dziś miłośnicy historii, ale nie tylko. Podczas popularnonaukowych wystąpień, m.in. prof. Marian Rębkowski, przypominali historię sprzed wieków, kiedy na wybrzeżach Bałtyku dominował związek miast handlowych Europy Północnej, zwany jako Hanza. Domniema się, że Kołobrzeg przystąpił do niej już w 1284 roku. Sama Hanza powstała w 1282 roku, jako organizacja trzech związków kupieckich: Lubeki, Hamburga i Kilonii. stanowiła o powodzeniu swoich członków, ich potędze gospodarczej i politycznej. Miała także kilka wątków militarnych. Jej marginalizacja nastąpiła na przełomie XV i XVI w.

 

informacje kołobrzeg, hanza, muzeum konferencja

informacje kołobrzeg, hanza, muzeum konferencja

informacje kołobrzeg, hanza, muzeum konferencja

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama