Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, muzyka w katedrze, koncert, programKolejne wakacje z muzyką klasyczną i sakralną przed nami. W tegorocznym repertuarze dominują organy, choć nie zabraknie gry zespołowej.


W każdy wakacyjny czwartek począwszy od 28 czerwca aż do 30 sierpnia o godz. 20.30 w kołobrzeskiej katedrze rozbrzmiewać będą utwory znanych i cenionych kompozytorów muzyki klasycznej oraz współczesnej w wykonaniu artystów z kraju i z zagranicy. Do udziału w festiwalu organizatorzy zapraszają zarówno uznanych na światowych scenach instrumentalistów i wokalistów, z pokaźnym dorobkiem artystycznym,  jak i utalentowanych artystów młodego pokolenia, utytułowanych czołowymi  lokatami w prestiżowych konkursach muzycznych.

Tegoroczną edycję „Muzyki w Katedrze” otworzy koncert chóru z dalekiej Korei Południowej „Pilgrim Mission Choir”, nieczęsto słuchanego w polskich salach koncertowych. W kolejne festiwalowe czwartki przed kołobrzeską publicznością wystąpią m.in. Chór Kameralny z  niemieckiego Münster, Trio smyczkowe „Vogl-trio” z Austrii, Męski Zespół Wokalny Baltic Singers, Kwartet smyczkowy „Vigoroso”. Koneserzy muzyki organowej mogą liczyć na pięć recitali w wykonaniu  polskich i zagranicznych organistów. W programie festiwalu, obok propozycji kameralnych znalazły się również trzy wieloobsadowe koncerty, będące z pewnością mocnym akcentem festiwalu. Należą do nich koncerty Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego, Orkiestry Europejskich Warsztatów Muzycznych w Kołobrzegu prowadzonej i przygotowanej przez Jana Staniendę i Adama Wagnera (w roli solistów i członków orkiestry wystąpią profesorowie – pedagodzy prowadzący warsztaty) oraz Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej z Zespołem Wokalistów Camerata Nova.

Ze względu na konsekwentnie utrzymywany wysoki poziom koncertów, z roku na rok Festiwal „Muzyka w Katedrze” cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kołobrzeskich melomanów oraz wczasowiczów. Znaczna część odbiorców tego festiwalu podkreśla jego ważną rolę w kulturalnym życiu miasta. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęli: poseł Marek Hok, prezydent miasta Janusz Gromek oraz biskup Edward Dajczak, ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski.

Koncerty są biletowane, bilety w cenie 25 zł normalne i 20 zł ulgowe (dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta ul .Solna 1 oraz w czwartki przy wejściu do bazyliki godzinę przed koncertem.

Patronat nad festiwalem objął portal Miastokolobrzeg.pl.

28.06. – Chór „Pilgrim Mission Choir”,  Korea Płdn.

Jae-Joon Lee – dyrygent

05.07. – Bogdan Narloch – organy
Reed Connection Quintett Zielona Góra/ Wrocław

12.07. – Chór Kameralny z Münster/Niemcy
Hermann Kreutz – dyrygent

19.07. – Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna

- Janusz Wawrowski - skrzypce
- Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent

26.07. Orkiestra Europejskich Warsztatów Muzycznych w Kołobrzegu
Jako soliści i członkowie orkiestry wystąpią profesorowie - pedagodzy
Jan Stanienda – skrzypce, kierownictwo artystyczne
Adam Wagner – skrzypce, przygotowanie orkiestry
Bartosz Bryła - skrzypce,
Wiesław Kwaśny - skrzypce,
Magdalena Rezler-Niesiołowska - skrzypce,
Krzysztof Śmietana - skrzypce,
Piotr Reichert - altówka,
Lidia Grzanka-Urbaniak - wiolonczela,
Andrzej Bauer - wiolonczela,
Leszek Sokołowski - kontrabas,
Maria Banaszkiewicz-Bryła - klawesyn.

02.08. – Adam Sadowski – organy
- Anna Maria Staśkiewicz– skrzypce
- Tomasz Szczęsny – wiolonczela

09.08. – Christian Domke – organy/Niemcy
Trio smyczkowe „Vogl-trio”  z Austrii
Koncert we współpracy z Forum Austriackim w Warszawie

16.08. - Witold Zalewski – organy
- Ludmiła Staroń – sopran
- Męski Zespół Wokalny Baltic Singers, (Szczecin)

23.08. – Hanna Dys – organy
Kwartet smyczkowy Vigoroso, (Szczecin)
Bogumił Jakubowski – klarnet

30.08. – Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej
Zespól Wokalistów Camerata Nova
Marzena Michałowska – sopran
Eugeniusz Kus – dyrygent

informacje kołobrzeg, muzyka w katedrze, koncert, program

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama