Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, vigor, spotkanie, miasto, powiatVigor Style Dance Studio ma się czym pochwalić. O swoich osiągnięciach młodzi ludzie wraz z Małgorzatą Grotto rozmawiali z władzami samorządowymi.


„Złota” grupa VSDS Yo Mama odwiedziła wicestarostę Mirosława Tessikowskiego. To właśnie dzięki niemu i wspólnie z nim 17 lat temu powstała grupa tańca współczesnego Vigor. Przez lata Vigor przerodził się w VSDS, poszerzył swoją ofertę, wiele się zmieniło, ale nie zmieniła się sympatia VSDS do wicestarosty. Młodzież razem z Małgorzatą Grotto przekazała Mirosławowi Tessikowksiemu Złoty Aplauz z Konina. - Przez wiele lat jeździł z nami na ten festiwal, dbał o Vigor jako manager i opiekun. Doskonale zna emocje kilkudniowych eliminacji, oczekiwania na werdykty sędziów do późnych godzin nocnych, niewygodę tysięcy kilometrów spędzonych w autokarach - tłumaczy pani Małgorzata. Spotkanie miało charakter sentymentalny. Wspominano pierwszy niezbyt fortunny wyjazd do Konina, pierwszy Aplauz w 1997 roku za układ pt. „Bujność wiosennych traw”, momenty, gdy na wyjazdach pojawiały się kłopoty zdrowotne, łobuziaków festiwalowych, np. Monikę Dąbrowską. VSDS opowiedział o swoich sukcesach i ekscesach, np. nocnym przebijaniu języków…

Po miłym spotkaniu, z życzeniami wielu sukcesów młodzież udała się się do sali konferencyjnej Urzędu Miasta. - Pierwszy raz, od 17 lat nieprzerwanych sukcesów zostaliśmy oficjalnie zaproszeni na spotkanie z prezydentem. Zaznaczam, że przez te wszystkie lata Urząd Miasta o nas pamiętał, zapraszał na prestiżowe imprezy, wyjazdy, dofinansowywał. Wspaniałe życzenia i pamiątkowe statuetki i nagrody zespół otrzymał na 15 lecie istnienia - opowiada Małgorzata Grotto. Na spotkanie z VSDS przybył prezydent Janusz Gromek i jego zastępca Jerzy Wolski. Były gratulacje i nagroda.

Oto tegoroczne osiągnięcia VSDS:
- Ogólnopolskie zawody „Taneczne Miraże” w Bydgoszczy: 1 miejsce VSDS 3Styles ,  2 miejsce VSDS  Yo Mama;
- Ogólnopolskie zawody w Dobrzyniu: 3 miejsce VSDS Yo Mama;
- Puchar Polski w Inowrocławiu :
6 miejsce formacje – VSDS 3Styles,
4 miejsce formacje – VSDS Yo Mama,
3 miejsce mini formacje – VSDS Seaside,
1 miejsce mini formacje – VSDS Cookies,
1 miejsce duety hip hop – Konrad Scimborski & Kuba Florek,
5 miejsce solo hip hop – Damian Pilarski,
3 miejsce solo hip hop – Kuba Florek,
1 miejsce solo hip hop - Konrad Scimborski;
- Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie: VSDS Yo Mama – Złoty Aplauz
- Centralny Przegląd Wojska Polskiego – tytuł Laureata VSDS Bounce
- Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego w Kołobrzegu:
3 miejsce – VSDS 3Styles,
2 miejsce – VSDS Bounce,
1 miejsce – VSDS Yo Mama

- Od lat jesteśmy wizytówką Kołobrzegu w Polsce. Wszystkie zespoły, duety i soliści z tytułem laureata, przedstawiły się panom prezydentom. Opowiedziałam o koncertach charytatywnych i festynach, na których w miarę możliwości zawsze jesteśmy. Okazało się, że nasze taneczne sukcesy wzbudziły szczere uznanie. VSDS został zaproszony na następny rok na wyjazd do Niemiec, na spotkanie Miast Hanzeatyckich gdzie będziemy reprezentować miasto Kołobrzeg. Podkreśliłam , że autorką zdecydowanej większości sukcesów jest nasza główna choreografka i trenerka Paulina Gil. Wyróżniłam trenerów: Grzesiak Darię, Kotlęgę Anię, Lech Olę,Łopucką Magdę, Kubę Florka i Damiana Pilarskiego za całoroczna ciężką pracę. Podziękowałam fantastycznej ekipie Rodziców, która jeździ z nami na wyjazdy: p. Władzińskiej, p.Osiej, p. Kujawie,p. Koniecznej, p. Majewskiej, p. Lepa, p. Marunowskiemu, p. Różyckiej, p. Ernestowicz, p.Gawłowskiej i tym wszystkim, którzy inwestują w rozwój swoich dzieci, kibicują nam i wspierają jak mogą – dobrym słowem, miłym komentarzem w sieci, zwykłym a jak ważnym podziękowaniem i finansowo jak p.Kujawa i firma Klimatex. Podkreśliłam jak dużą rolę przykładamy do uczenia dzieci zasady fair play, szacunku dla innych, pokory dla jurorskich werdyktów i zdrowego stylu życia. To pozwala nam unikać wielu problemów wychowawczych - opowiada pani Małgorzata.

informacje kołobrzeg, vigor, spotkanie, miasto, powiat

informacje kołobrzeg, vigor, spotkanie, miasto, powiat

informacje kołobrzeg, vigor, spotkanie, miasto, powiat

informacje kołobrzeg, vigor, spotkanie, miasto, powiat

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama