Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, szostało, wiktor, twórczośćZnany artysta Wiktor Szostało, nieustannie pracuje. Obecnie wykonuję rzeźbę z 3 olbrzymimi wielorybami, które staną, a częściowo już stoją w centrum Rewala.


W Kołobrzegu czekamy na kolejne części "Przerwy w koncercie". Obecnie przy ul. Solnej stoi tylko jedno krzesło, będące sporą atrakcją - ludzie chętnie się tam fotografują. Tymczasem Wiktor Szostało w swoje pracowni w Obrotach wykonał kolejną rzeźbę przedstawiające wieloryby. Obiekty stanęły w Rewalu.

Kolejne dzieło artysty - Kolejka do Ostatniego Drzewa, z cyklu Tree Hugger Project, która stała się jednym z ważniejszych wizualnych symboli Szczytów Klimatycznych ONZ w Poznaniu w 2008 i Kopenhadze w 2009, stanęło w Dygowie. - Skrócona wersja stała dumnie w Dygowie, gdzie od tegorocznego Dnia Ziemi w końcu kwietnia powstawała z udziałem uczniów miejscowej szkoły, przy wielkim zaangażowaniu wójta Marka Zawadzkiego, i skąd to 21 lipca w trakcie gminnego festynu została uroczyście odprawiona na wyjazd, już w pełnej wersji, na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ekologicznej "Forest Art" w Darmstadt, w Niemczech - opowiada artysta.

Sprostowanie: Wieloryby zostały wykonane przez firmę Ferroplast Z.E.D. Rybiccy w oparciu o umowę wynikającą z wygranego przetargu.

informacje kołobrzeg, szostało, wiktor, twórczość

informacje kołobrzeg, szostało, wiktor, twórczość

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama