Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, katedra, koncert, orkiestraNa ten koncert melomani czekali cały rok. Orkiestra Europejskich Warsztatów Muzycznych po raz kolejny pokazała, że młodzi też potrafią grać. I to jak!


Orkiestra Europejskich Warsztatów Muzycznych składa się z utalentowanych muzyków z różnych krajów, którzy przybyli do Kołobrzegu klarować swój warsztat pod okiem znakomitej kadry pedagogicznej. Dość wspomnieć tu takie nazwiska jak Bartosz Bryła, Wiesław Kwaśny, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Krzysztof Śmietana, Piotr Reichert, Adam Bauer, Lidia Grzanka-Urbaniak, Leszek Sokołowski czy Maria Banaszkiewicz-Bryła, która fantastycznie akompaniowała na klawesynie.

Oczywiście, najważniejszymi nazwiskami w całym tym orkiestrowym konglomeracie są: Jan Stanienda, skrzypek i dyrygent, Adam Wagner - skrzypek. Te dwa nazwiska na trwałe związały się z Kołobrzegiem i projektem europejskiej orkiestry, która zresztą występuje nie tylko w katedrze. Jednakże to właśnie w kościele mariackim brzmienie orkiestry wydaje się być najpełniejsze. To po orkiestrze Jana Miłosza Zarzyckiego kolejny ambitny projekt, który pozwala młodym i zdolnym muzykom nie tylko podnosić swoje umiejętności, ale również zagrać u boku znakomitych artystów. To dzięki temu, zgromadzeni na czwartkowym koncercie słuchacze mogli doznać fantastycznych wrażeń. W repertuarze był m.in. Koncert skrzypcowy a-moll Johanna Sebastiana Bacha BMV 1041 oraz Divertimento D-dur KV 136 Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wydaje się jednak, że hitem wczorajszego koncertu był koncert na czworo skrzypiec h-moll RV 580 Antonio Vivaldiego, zagrany lekko i przyjemnie, idealnie na ciepły, letni wieczór. To wykonanie polecamy do odsłuchania w relacji video.

Robert Dziemba

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama