Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, nadzieja, kaczmarskiTradycyjnie, na Hali Łuczniczce, młodzi artyści próbowali swoich sił z twórczością J. Kaczmarskiego. Festiwal "Nadzieja" wygrał Apolinary Polek.


Na konkursową część festiwalu zgłosiło się 16 zespołów i solistów. Ostatecznie, wystąpiło 15 wykonawców. W tym roku, młodzi artyści wybrali zasadniczo mniej znane piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego. Obok tego, musieli wykonać także własną kompozycję. Oceny dokonało jury pod przewodnictwem Jana Poprawy. I miejsce zajął Apolinary Polek z miejscowości Czarny Kierz za "Piosenkę zza miedzy" J. Kaczmarskiego. II miejsce przypadło Paulinie Kalecie z Lublina, która wystąpiła wspólnie z zespołem Karabela, a następnie, jury nagrodziło Dagmarę Czechurę z Knap, która wystąpiła z Adrianem Goździkowskim. Wyróżnienia otrzymał zespół "Bez granic", zespół "Quasimodo" i Paweł Wójcik. Nagroda Publiczności także trafiła do Pawła Wójcika. Nagrodę Polonii otrzymał Apolinary Polek, a nagrodę im. Władysława Stasiaka otrzymała Angelika Irauth z Puław.

Tegorocznej „Nadziei” patronują: Bogdan Zdrojewski – minister kultury i dziedzictwa  narodowego, Marcin Zydorowicz -  wojewoda zachodniopomorski, Anna Mieczkowska – członek Zarządu województwa Zachodniopomorskiego oraz Tomasz Tamborski – starosta kołobrzeski. Starostwo Powiatowe, obok Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego (głównego organizatora) jest w tym roku współorganizatorem tego przedsięwzięcia kulturalnego. Patronat medialny: miastokolobrzeg.pl.

informacje kołobrzeg, nadzieja, kaczmarski

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama