Few Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 maja 2024    |    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
30 maja 2024    
    Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

seans w RCKW niedzielę (29.11.) w małej sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury odbyła się prezentacja filmów Tomka Bagińskiego. Wydarzenie mogło mieć miejsce dzięki współpracy RCK z Paltige Image, producentem i dystrybutorem filmów Bagińskiego. Na pokaz przyszedł pełen komplet publiczności, która w Kołobrzegu pierwszy raz mogła w taki sposób zapoznać się z twórczością znanego animatora i reżysera.


Tomek Bagiński urodził się w 1976 roku. Do firmy Platige Image dostał się po sukcesie filmu "Rain". W 2002 roku jego hitem staje się film "Katedra". Zdobywa główną nagrodę na największym festiwalu animacji i efektów specjalnych SIGGRAPH, a rok później nominację do Oscara w kategorii krótki film animowany. To wystarczy, aby Bagiński zyskał uznanie w kraju u zagranicą. Jedna z jego kolejnych produkcji pt. "Kinematograf", także ma szansę na wiele nagród. Bagiński już otrzymał za niego Grand Prix festiwalu Animago w kategorii najlepszy krótki film. A jak zapowiadają branżowe media, to dopiero początek sukcesu tej produkcji.
Posłuchaj rozmowy z Krzysztofem Komorowskim z Platige Image, na temat produkcji filmów Tomka Bagińskiego.
{mp3}sound1/komorowski{/mp3}

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama