Overcast Clouds

-0°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2022    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2022    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, rębkowski, muzeum, pan60 lat temu rozpoczął się ważny rozdział dla polskiej nauki, polegający na odkrywaniu historii tzw. Ziem Odzyskanych. Śladów w ziemi szukali archeolodzy.


Wystawa zorganizowana została przez Instytut PAN w Szczecinie, ukazuje jego najważniejsze osiągnięcia badawcze z ostatnich sześciu dekad. Osiągnięcia te, zaprezentowane w formie posterów, przedstawiają przede wszystkim wyniki badań archeologicznych prowadzonych w Szczecinie, Wolinie, Kołobrzegu, a także w innych miejscach naszego województwa. Uzupełnieniem będą muzealia pozyskane podczas badań archeologicznych w Kołobrzegu, które do tej pory nie były prezentowane na wystawach, a znajdujące się w zbiorach kołobrzeskiego muzeum. Autorzy wystawy: prof. dr hab. Marian Rębkowski, dr Anna Kowalska, dr Andrzej Janowski, Paulina Romanowicz, Marek Dworaczyk.

Warto zauważyć, że dzięki pracy naukowej profesora Lecha Leciejewicza jak i profesora Mariana Rębkowskiego, nasza wiedza o Kołobrzegu i jego mieszkańcach uległa znacznemu poszerzeniu, w stosunku do tego, co podaje literatura publikowana przed 1945 rokiem. Polski wkład w odkrywanie historii naszego miasta i Pomorza Zachodniego jest ogromny. Wielokrotnie, hipotezy historyków udawało się potwierdzić właśnie dzięki wynikom pracy wykopaliskowych. Wiele jeszcze zostaje do odkrycia. Na swój czas czekają pozostałości katedry Reinberna w Budzistowie, ale czy i kiedy uda się przeprowadzić badania w tym zakresie, nie wiadomo.

Wystawę można oglądać w Kamienicy Kupieckiej przy ul. E. Gierczak.

 

informacje kołobrzeg, rębkowski, muzeum, pan

informacje kołobrzeg, rębkowski, muzeum, pan

informacje kołobrzeg, rębkowski, muzeum, pan

informacje kołobrzeg, rębkowski, muzeum, pan

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama