Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

13 kwietnia 2024    |    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław
13 kwietnia 2024    
    Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemysław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Stowarzyszenie Kołobrzeskich Poetów obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w sali koncertowej ratusza odbyła się okolicznościowa uroczystość połączona z promocją piątego almanachu poetyckiego. Stowarzyszenie za swoje zasługi kulturalne zostało uhonorowane srebrnym gryfem województwa zachodniopomorskiego. Wyróżnienia indywidualne otrzymała między innymi Elżbieta Niedźwiadek.
Stowarzyszenie Kołobrzeskich Poetów powstało w listopadzie 1999 roku, jako odpowiedź na oczekiwanie zorganizowania środowiska literackiego. Jego pierwszym prezesem został kołobrzeski poeta i prozaik Piotr Bednarski. Jest to ciekawy przykład tego, że poeta nie musi być zawodowym twórcą. Piotr Bednarski, rocznik 1938, był rybakiem dalekomorskim, następnie pracował na Morzu Bałtyckim. Choć początkowo jego twórczość miała charakter marynistyczny (np. Rejsy po arcydzieło), to jednak szybko oddał się rozważaniom metafizycznym, odnosząc pełen sukces.
Podstawowym celem Stowarzyszenia Kołobrzeskich Poetów jest pomoc debiutującym autorom w ich literackim starcie i kształtowanie kultury literackiej wśród publiczności. Stowarzyszenie połączyło swoje siły ze środowiskiem miłośników twórczości Zbigniewa Herberta, co dało znakomite efekty w postaci publikacji pt. „Wokół słowa”.
Posłuchaj rozmowy Roberta Dziemby z Eugeniuszem Koźmińskim, prezesem Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Poetów.
{mp3}sound1/kozminski{/mp3}

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama