Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Bazylice Mariackiej zainaugurowano festiwal "Muzyka w Katedrze". Po raz dziesiąty przez 10 czwartków z kolei w gotyckiej świątyni będzie uczta dla melomanów.


Międzynarodowy Festiwal "Muzyka w Katedrze" odbywa się w Kołobrzegu od 2001 roku. W tym czasie zdążył on na stałe wrosnąć w panoramę kulturalną miasta. W czwartek po raz 10 rozpoczęły się letnie spotkania z muzyką sakralną. Podczas inauguracyjnego koncertu kołobrzeska publiczność mogła wysłuchać utworów w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Śląskiego "Harmonia" i Kwartetu Smyczkowego "Wilanów".
Warto wspomnieć jeszcze o wielkim nieobecnym kołobrzeskiego festiwalu: doktorze Mikołaju Szczęsnym, który przez 9 edycji prowadził "Muzykę w Katedrze". Nie doczekał jubileuszu, zmarł 14 maja 2010 roku.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarz



Kod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama