Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, pegaz,katarzyna,zawadzkaZa nami Gala Kultury, podczas której wręczono statuetki kołobrzeskich Pegazów. Tym razem statuetka trafiła do rąk dwóch Katarzyn: Pechman i Zawadzkiej.


Już po raz czwarty zebrała się kapituła dziennikarska, aby nagrodzić osoby, które wyróżniły się swoją działalnością w sferze kultury. Do nagrody Pegaza nominują nie tylko dziennikarze, także organizacje i mieszkańcy powiatu, jednak to media mają ostatnie słowo przy wyborze laureatów. W kategorii animator kultury nominowano: Natalię Jastrzębską, Koło Gospodyń Wiejskich w Charzynie, Katarzynę Pechman za "Herbertiadę", Klub Miłośników Sztuki Ludowej "Pętelka", Wojciecha Sabałę za "Centralę", Jolantę Wójcik-Oszmaniec. Członkowie Kapituły uznali, że tym razem statuetka Pegaza należy się Katarzynie Pechman, która od lat organizuje "Herbertiadę", a przy tym jest osoba skromną i niezwykle lubianą. Katarzyna Pechman angażuje się w ogólnopolską promocję Kołobrzegu poprzez kulturę, z drugiej strony promując kulturę w mieście nad Parsętą, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Warto zaznaczyć, że to m.in. dzięki jej staraniom powstało Regionalne Centrum Kultury im. Z. Herberta.

W kategorii twórca kultury, do nagrody nominowano: Zespół "Biadule" z Rymania, Dariusza Kaletę, gazetę "Łomot", Pawła Świderskiego i Katarzynę Zawadzką. Kapituła uznała, że to właśnie Katarzyna Zawadzka w ostatnim czasie, jako mieszkanka powiatu kołobrzeskiego (pochodzi z Dygowa) osiąga największe sukcesy - w tym przypadku na dużym ekranie, choć nie tylko. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W 2003 roku zagrała swoja debiutancką rolę w filmie "Królowa chmur”. Popularność przyniosła jej natomiast rola Anny w dramacie Barbary Sass „W imieniu diabła” z 2011 roku oraz postać Anieli Bylińskiej w serialu „Prawo Agaty”, w którą wciela się od 2013 roku. Oprócz ról filmowych, wystąpiła również w trzech sztukach na deskach Narodowego Starego Teatru imienia Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. W 2011 roku na 36 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę w kategorii „Debiut aktorski” za rolę Anny w filmie „W imieniu diabła”. W 2012 roku za ten sam film zdobyła główną nagrodę w kategorii „Najlepsza aktorka” podczas 8 Nowojorskiego Festiwalu Filmów Polskich.

Statuetkę Pegaza laureatom wręczał starosta Tomasz Tamborski. Katarzyna Pechman, w związku z wcześniejszymi zobowiązaniami jest nieobecna w Kołobrzegu - nagrodę w jej imieniu odebrał szef Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej - Ryszard Czepulonis. Na koniec, w programie "Klasyka inaczej", przed publicznością wystąpił Kwartet Obsession.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama