Broken Clouds

12°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, siemyśl,byszewo,przeglądW minioną sobotę na scenie plenerowej wsi Byszewo w Gminie Siemyśl, odbył się  II Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych i Kapel Ludowych.


Organizatorami tegorocznego Przeglądu byli  Wójt Gminy Siemyśl , Sołectwo Byszewo oraz Stowarzyszenie Miłośników Byszewa. Współorganizatorzy: Klub Wojskowy z Kołobrzegu. Patronat honorowy nad imprezom objął Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski. Fundatorami nagród byli: Wójt Gminy Dygowo, Wójt Gminy Rymań, Wójt Gminy Gościno, Bank Gospodarki Żywnościowej z Kołobrzegu, pomocą swoją służył także Bank Spółdzielczy z Gościna.

W przeglądzie wzięło udział 4 zespoły śpiewacze , 6 kapel ludowych oraz 5 solistów. Wykonawców II Przeglądu Powiatowego oceniało jury w składzie: przewodniczący Stanisław Kaźmierczak, Bronisław Kieżel i Adam Chabowski.  Po burzliwych obradach Jury postanowiło przyznać następujące nagrody :  

GRAN PRIX  Przeglądu - jako najlepszy podmiot wykonawczy  otrzymały „PODLOTKI” z Domu Kultury w Gościnie, które będą reprezentowały nasz powiat na Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Szczecinie.

w kategorii  - zespoły  śpiewacze:
I miejsce  „MAYOL GOLD”  z Klubu Wojskowego w Kołobrzegu
II miejsce „RETROWIANKI”  z Kołobrzegu  
III miejsce „PIONIER”  z Kołobrzegu
natomiast wyróżnienie  otrzymał zespół  „LADY’S AND BOY’S”  z Byszewa. 

w kategorii Kapele Ludowe:
I miejsce  zdobyła kapela ludowa  „BIADULE”  z Kinowa  
II miejsce „ZŁOTA JESIEŃ” z Siemyśla  
III miejsce „DĄBRÓWKA” z Dębogardu
wyróżnienie otrzymały  „DYGOWIANKI”  z Dygowa  
„POMORZANIE” ze Stramnicy

w kategorii solistów:
I miejsce otrzymał  MAREK ZAWADZKI  z Dygowa ,
II miejsce TATIANA MROZOWA z Dygowa ,
III miejsce KACPER SIEJKOWSKI z Gościna  
wyróżnienie  otrzymała  MARZENA TOMASZEWICZ  z Kinowa
MAŁGORZATY RAJTAK  z Dygowa.

Jury przyznało również nagrodę specjalną  MARCJANNIE JELIŃSKIEJ z Gościna za wysoki poziom artystyczny i technikę skrzypcową.

 

informacje kołobrzeg, siemyśl,byszewo,przegląd

informacje kołobrzeg, siemyśl,byszewo,przegląd

informacje kołobrzeg, siemyśl,byszewo,przegląd

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama