Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wykonanie dwóch kompozycji maryjnych zgromadziło w gotyckiej świątyni komplet słuchaczy. To bez wątpienia jeden z najlepszych koncertów tego sezonu.


Koncert dedykowano dwóm wielkim postaciom pomorskiego życia muzycznego: profesorowi Markowi Jasińskiemu i doktorowi Mikołajowi Szczęsnemu. Doktor Mikołaj Szczęsny był niezwykle znany kołobrzeskiej publiczności. To on prowadził 9 kolejnych edycji "Muzyki w Katedrze". Nie doczekał jubileuszu. A słuchacze nie zapomną jego symbolicznego i subtelnie akcentowanego "Szanowni Państwo".

Dwa wielkie "Stabat Mater" to niezwykłe przeżycie artystyczne i duchowe. Autorem pierwszej kompozycji jest właśnie prof. Jasiński. Drugi utwór skomponował Gioacchino Rossini. Przed kołobrzeską publicznością wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Koszalińskiej oraz Zespół Wokalistów "Camerata Nova" pod dyrekcją wybitnego dyrygenta Eugeniusza Kusa. Kto nie był, niech żałuje.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama