Overcast Clouds

17°C

Kołobrzeg

2 października 2022    |    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił
2 października 2022    
    Imieniny: Teresa, Gerard, Bogumił

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

informacje kołobrzeg, maj,małgorzata,książkaMałgorzata Maj, trochę przed premierą powieści "A nawet mężczyzna" się stresuje. Jak mówi, pierwszy raz na rynku ukazuje się jej druga książka, pt. "A nawet mężczyzna".


Jej pisarski debiut w wydawnictwie "Zysk i S-ka" stał się hitem. Powieść "Weronika zmienia zdanie" doczekała się nawet dodruku (dowiedz się więcej: przeczytaj). Małgorzata Maj dość szybko uporała się z kolejną powieścią, ale nie jest to kontynuacja "Weroniki", choć akcja toczy się również w Kołobrzegu. - Książka jest oczywiście o miłości, trochę o Kołobrzegu, że niszczy się tu stare miasto, rozbiera stare kamienice. Jest trochę o naszych kuracjuszach, jest o alejce doktora Maja, czyli trochę prywaty. Książka jest z kategorii lekkich, łatwych i przyjemnych, ale niegłupawych - zastrzega autorka. I faktycznie, podobne wrażenie odnosiło się po "Weronice", za która unosił się nawet pewien ton moralizatorski, ale nie nachalny.

"- A ze źródełka. U nas biją słone źródła i bierzemy do kiszenia, do okładów, uzdrowiska do inhalowania, a Gniewko sól odzyskuje - zauważyła, że on też słucha i zadowolona opowiadała dalej: - Gotuje, gotuje, gotuje, a sól się wytrąca i osadza na ściankach i jest. Tak warzyli jeszcze w średniowieczu, na Pomorzu. Stara sztuka warzelnictwa. Prymitywna, bo bez panwi, ale sól samo zdrowie, lepsza od tej z tybetańskich klasztorów". Tak wygląda nawiązanie do historii miasta nad solniczką. Ale nie brakuje i innych wcinek, jak ta: "Lucjan pochodził z Kołobrzegu, znał miasto i z czystym sumieniem polecił mu to miejsce. - Jeżeli lubisz chłód i wichury, to Kołobrzeg będzie idealny - przekonywał. Wojtek nie przepadał za chłodem i wichurami. Ale był też idealistą i nie wymagał od życia za wiele. (...) Miał jeszcze do wyboru Zakopane i Warszawę. Duże miasta przytłaczały go, a góry zapierały dech i tak już skracany przez epizody astmy. Zdecydował się więc na Wybrzeże. Poza tym bywał tu jako mały chłopiec i uznał, że może być całkiem ciekawie sprawdzić, czy coś pamięta. Lucio ucieszył się z jego wyboru. - Nie pożałujesz. Zobaczysz, to szczęśliwe miasto. Trochę specyficzne, ale da się wytrzymać". A reszta, to historia jakby z życia wzięta.

Z recenzji wydawniczej: "Gizela Feredyńska to niebieskooka blondynka z głosem zapłakanej pogodynki i duszą jak burzowe niebo. Ma osobistego kota, kolekcję królików i słabość do brązowych oczu. Pracuje w laboratorium, ale jej życie dalekie jest od wszelkiej sterylności i porządku. Tuż po czterdziestce, po rozwodzie, od dawna nie szuka szczęścia u boku mężczyzny. Jak to jednak z mężczyznami bywa, pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie, niczym króliki z kapelusza. I do tego w wersjach bardzo zaskakujących. Tak jak Wojciech - bardzo przystojny, bezczelny, czarujący okulista. Młody lekarz zrobi wszystko, aby zdobyć Gizelę, mimo Drugiej...  A nawet mężczyzna to pełna tajemnic, niebanalnych smaków i smaczków historia, gdzie zło jest tak złe, że aż śmieszne, miłość tak oczywista, że aż nudna, i przypadłość tak nieoczekiwana, że aż spełniona. Książkę mogą, ale na własną odpowiedzialność, przeczytać również mężczyźni, jednakże wówczas nic już nie będzie dla nich takie samo".

Polecamy! Książka już od przyszłego tygodnia trafi do księgarń.

 

informacje kołobrzeg, maj,małgorzata,książka

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama