menu
Ogłoszenia ***  Market w Kołobrzegu poszukuje pracowników  (Dam Pracę)  ***  ŁAWOSTÓŁ + 2 FOTELE SPRZEDAM  (Sprzedam)  ***  Korepetycje z języka angielskiego  (Edukacja)  *** 

Kwintet i organy w katedrze

Bałtycki Kwintet Dęty z Gdańska i oliwska organistka - Hanna Dys. Oto kolejni wykonawcy X festiwalu "Muzyka w Katedrze". Tym razem królowały organy.


Flet, obój, klarnet, fagot oraz róg - na tych instrumentach rozpoczęto 3 koncert z cyklicznego programu międzynarodowego festiwalu. Niestety, przygotowane utwory nie pociągnęły specjalnie publiczności. Wybrane kompozycje były dość monotonne i przydługie. Bardziej nadawały się do kameralnego pałacu niż do ogromnego wnętrza gotyckiej katedry.

Dlatego prym podczas czwartkowego koncertu wiodły organy. Młoda organistka, Hanna Dys, znana miłośnikom muzyki organowej z katedry oliwskiej, jak zwykle wybrała ambitną, ale i popularną literaturę organową, która oddała w pełni walory kołobrzeskiego instrumentu. Doceniła ją za to publiczność gromkimi brawami.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt (napisz do nas). Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.