Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

RCK PRO JAZZ - drugi koncert z cyklu zorganizowanego przez RCK, został bardzo dobrze odebrany przez publiczność. A to nie koniec jazzowych atrakcji.


Nie tylko muzyka klasyczna, nie tylko rozrywka, ale także coś z wyższej półki dla bardziej ambitnych słuchaczy. W tym sezonie jazz na stałe zagościł w Kołobrzegu i jak pokazuje drugi koncert na dziedzińcu ratusza, jest to posunięcie dobrze oceniane przez słuchaczy (zobacz plan koncertów).

Tym razem przed kołobrzeską publicznością wystąpił Kwartet Pater | Kamiński | Urowski | Gorzycki. Największym osiągnięciem zespołu jest album "Dziki Jazz", który został bardzo dobrze przyjęty w środowisku, ale także przez słuchaczy. Album ten został nominowany do nagrody "Fryderyki 2010" w kategorii jazzowy debiut roku. Panowie zadebiutowali więc i w Kołobrzegu, i co trzeba podkreślić, zrobili to z dużym zaangażowaniem i oddaniem. Ich tendencje aranżacyjne odbiegają od schematyzmu i typowego synkopowania. Częsta zmiana dynamiki i urozmaicenie linii melodycznej swoistymi wariacjami, nie oddalającymi się jednak od stylowej przecież dla jazzu improwizacji, stanowiło prawdziwą gratkę dla melomanów i miłośników jazzu w dobrym wykonaniu. Partie zwłaszcza w wykonaniu Aleksandra Kamińskiego (saksofon), ale również Rafała Gorzyckiego (perkusja), stanowiły mistrzowski przykład wzajemnych inspiracji scenicznych, pobudzających publiczność do dodatkowych doznań. Było widać, że wykonawcy żyli muzyką, że ekscytowali się poszczególnymi frazami i zdaniami, co przejawiało się zwłaszcza w solówkach, a to przecież nie lada gratka dla publiczności: spotkanie z czymś ciekawym, co już się więcej nie powtórzy.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama