Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kolejny muzyczny czwartek w bazylice poświęcony został w całości muzyce romantycznej. Przed słuchaczami wystąpiła Międzynarodowa Orkiestra Symfoniczna.


Orkiestra składająca się z młodych i utalentowanych muzyków, pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego, jest stałym wykonawcą podczas Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze". I jak zawsze cieszy się ogromnym powodzeniem. Koncert Międzynarodowej Orkiestry Symfonicznej to gwarancja wybitnych wrażeń w ciekawym wykonaniu. Nie inaczej było podczas tegorocznego występu.

Tematem czwartkowego koncertu były symfoniczne kompozycje wielkich romantyków: "Uwertura Hybrydy op. 26" Feliksa Mendelsohn-Barthody, "IX Symfonia e-moll op. 95" Jana Dvoraka, a także Koncert Romantyczny homage'a na saksofon sopranowy i orkiestrę smyczkową Ryszarda Borkowskiego. Zaangażowane wykonanie, profesjonalne podejście młodych muzyków, wzbudziło ostentacyjne owacje zgromadzonej w gotyckiej świątyni publiczności. I choć koncert, ze względu na rozbudowane formy muzyczne, nieco się przeciągnął, to słuchacze potrafili nagrodzić muzyków za zgotowanie im wspaniałej muzycznej uczty. Muzyka romantyczna, choć dość rzadko wykonywana w kołobrzeskiej bazylice, jest muzyką szczególna, co do zasady wywodząca się z epoki romantyzmu, miała na celu łączenie religii i gnozy w coś, co dzisiaj nazywamy sztuką. Każdy spragniony takiego połączenia, kto udał się na czwartkową "Muzykę w katedrze", miał szansę tego zasmakować.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama