Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Po raz kolejny w Kołobrzegu królowała twórczość wielkiego barda - Jacka Kaczmarskiego. Obok przeglądu konkursowego tym razem była Noc Pieśni Sarmackiej.


W Hali Łuczniczce odbyła się VII edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja". Piątkowa część imprezy to przesłuchania konkursowe i koncert tematyczny, tym razem poświęcony pieśni sarmackiej. Na początku, z recitalem wystąpił zwycięzca poprzedniego festiwalu - Piotr Kajetan Matczuk.

W tegorocznym konkursie udział wzięło 18 uczestników. Obowiązkowo wykonywali jeden utwór z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz jedną własną kompozycję. Jury pod przewodnictwem Jana Poprawy I nagrodę przyznało Jakubowi Blokeszowi z Pszowa za "Wojnę postu z karnawałem" Kaczmarskiego i piosenkę "Ty kochasz mnie" Jaromira Nohavicy. II miejsce zajął Andrzej Dębowski z Warszawy za "Muchę w szklance lemoniady" Kaczmarskiego i "Sitowie" Tuwima. Na III miejscu uplasowała się Agata Gałach z Sandomierza, która wykonała "Rzeź niewiniątek" Kaczmarskiego i własną kompozycję "W sercu nie ma nic". Zwycięzca I nagrody otrzymał nagrody o wartości ok. 8 tysięcy złotych. Wystąpi również na początku VIII "Nadziei" w przyszłym roku.

W ramach Nocy Pieśni Sarmackiej przed kołobrzeską publicznością wystąpił Jacek Kowalski oraz w programie "Sarmatia" kwartet "Pro Forma" z Poznania.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama