Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

27 maja 2024    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
27 maja 2024    
    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gmina Kołobrzeg z wizytą na Ukrainie

Truskawiec jest ukraińskim miastem, leżącym w obwodzie lwowskim. Kiedyś na wakacje przyjeżdżali tam m.in. Józef Piłsudski czy Wincenty Witos. Truskawiec jest także miastem partnerskim Gminy Kołobrzeg, a w tym roku obchodził 196. rocznicę powstania.

Mimo trwającej wojny mieszkańcy postanowili, że nie ugną się, a Dni Miasta Truskawiec odbędą się. W terminie 17-18 czerwca zaproszono gości z Ukrainy oraz partnerów – w tym także Gminę Kołobrzeg.

Do reprezentowania Gminy Kołobrzeg w tak uroczystej okazji Wójt Włodzimierz Popiołek wybrał swojego Zastępcę, Grzegorza Czachorowskiego oraz Krzysztofa Filipowicza. Nasi przedstawiciele mieli także jeszcze jedną misję. Rada Gminy Kołobrzeg jakiś czas temu przegłosowała uchwałę, dzięki której można było udzielić wsparcia Truskawcowi i jego mieszkańcom. Gmina Kołobrzeg zakupiła agregat prądotwórczy. W przypadku ataku, wyłączenia prądu czy równie tragicznych okoliczności będzie służył jako zabezpieczenie i generował prąd dla miejsc, które tego najbardziej potrzebują, jak np. szpital.

Obchody rocznicy miasta okazały się być doskonałą okazją, by przewieźć ten dar od Gminy Kołobrzeg i jej mieszkańców. Mimo trudnej podróży agregat dotarł na miejsce i został z wielką wdzięcznością przyjęty przez mieszkańców Truskawca.

Same uroczystości z racji sytuacji na Ukrainie były skromne, ale dumne. Gościom pokazano także jak teraz wygląda życie codzienne w Truskawcu. Goście odwiedzili szpital polowy, a także cmentarz, aby zapalić świeczkę przy grobach poległych żołnierzy. Wielkie wrażenie zrobiła także szkoła, w której dolne partie zostały zabezpieczone, aby chronić dzieci w razie ataku bombowego.

Mimo tych wszystkich okoliczności naród ukraiński dalej walczy z najeźdźcą i wierzy w zwycięstwo. Jak powiedział mer Truskawca Andrej Kulczynski - Od pierwszych dni przyjęliście nasz smutek z wielkim współczuciem i otwartym sercem. Wasza pomoc i udział -nieocenione. Jesteśmy szczerze wdzięczni za wsparcie, solidarność i dobrosąsiedzkie stosunki. Nasza wola Zwycięstwa, razem z wami, jest niezłomna.

reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama