Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Kołobrzegu

W poniedziałek 14 sierpnia, na plaży centralnej przy molo w Kołobrzegu miał miejsce piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 5. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

•    Kampania prowadzona jest przez towarzystwo ubezpieczeń Compensa we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
•    Dotychczas zrealizowano ponad 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce, do końca 2023 roku odbędzie się jeszcze 5 pikników.

Od pięciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Edukacja i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzić, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania. Zorganizowano również wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Defibrylator AED

W ramach akcji, Compensa przekazała mieszkańcom i turystom odwiedzającym Kołobrzeg defibrylator AED. Urządzenie odebrała Ewa Pełechata, Zastępca Prezydenta Miasta Kołobrzeg ds. Gospodarczych.  Defibrylator zamontowany został na wejściu na molo w Kołobrzegu.

Dziękuję Compensie i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, że jesteście dzisiaj razem z nami.  Nasza Kołobrzeska plaża jest najbezpieczniejszą plażą w Polsce, nie tylko dzięki inwestycji, która jakiś czas temu została tutaj wykonana, ale od dzisiaj, jeszcze dzięki temu sprzętowi, który został nam przekazany. Będą z niego mogli korzystać nie tylko mieszkańcy, turyści, ale także nasi ratownicy WOPR. Życzymy sobie tego oby nigdy nie musiał być użyty. Jeszcze raz życzę Państwu bezpiecznych wakacji, bawcie się dobrze, odpoczywajcie, korzystajcie z uroków naszego pięknego miasta i atrakcji dzisiejszego pikniku Bezpieczna Autostrada – mówi Ewa Pełechata, Zastępca Prezydenta Miasta Kołobrzeg ds. Gospodarczych

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Kołobrzegu za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Pikniki Compensy i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego są świetną formą edukacji dla każdego, starszych i młodszych uczestników. Bezpieczeństwo jest ważne, nie tylko w podróży, ale także kiedy wypoczywamy. Warto więc nauczyć się, jak udzielać pierwszej pomocy, zmierzyć swój refleks, zbadać wzrok. Jest to też świetny pomysł na edukację dzieci poprzez zabawę, a i plaża jest do tego idealnym miejscem! – Emilia Kacprzak, przedstawicielka Filii Compensy w Koszalinie.

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie: bezpiecznaautostrada.pl


reklama

reklama

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama