Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wakacyjne zwiedzanie i bushcraft nad Jeziorem Popiel

Tydzień temu polecaliśmy na naszym portalu "Leśny niezbędnik rodzinny", czyli poradnik survivalu i bushcraftu (przeczytaj). A ponieważ w Kołobrzegu zwiedziliśmy już co do zwiedzania było, to zapraszamy na wycieczki poza Kołobrzeg. A skoro tak, to te tereny to nie tylko zabytki, to także przyroda, a przede wszystkim las. W Nadleśnictwie Gościno realizowany jest program "Zanocuj w lesie" (przeczytaj). Zgodnie z nim, wyznaczono tereny nad Jeziorem Popiel (Studnica),w którym można przebywać, nocować, a także rozpalać ognisko (to ostatnie tylko na plaży).

Nie będziemy tu powielać rad ani wskazówek udzielanych przez autorów książki, natomiast zachęcamy do wakacyjnej wycieczki nad Jezioro Popiel i spędzenia tam weekendu, najlepiej na dziko. Aby było to w miarę w komfortowych warunkach, wystarczy namiot, mata, śpiwór (pamiętajmy, że w sierpniu noce bywają chłodniejsze, niż w lipcu), kuchenka na drewno lub gazowa (żeby zaparzyć kawę lub zjeść coś ciepłego). Jezioro znajduje się ok. 36 kilometrów na południe od Kołobrzegu. Jego powierzchnia to 33 hektary, które otacza 65 hektarów lasów.

Warto pamiętać, że w okresie wakacyjnym, zwłaszcza w długi weekend, na plaży nad jeziorem może być tłok. Warto jednak obejść zbiornik i znaleźć inny, zapewne cichszy zakątek, gdzie będzie można cieszyć się przyrodą, lasem i wodą.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama