Overcast Clouds

1°C

Kołobrzeg

2 grudnia 2023    |    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
2 grudnia 2023    
    Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gdzie się wybrać, gdy pada? Polecamy Siecino

Ktoś powie, że mamy przecież w naszej okolicy dwa jeziora: Popiel i Kamienicę. To pierwsze jest nawet dedykowane dla osób lubiących las w ramach programu Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie”. Niestety, w okresie wakacyjnym nie polecimy wam tych miejsc, przede wszystkim dlatego, że brakuje tam gospodarza. Jak go nie ma, to się tam dzieje, co chce. Byliśmy tam i wiemy o czym mówimy. Poza tym, nie ma tam infrastruktury, brakuje ratownika, itd. Dlatego w deszczowy weekend uznaliśmy z Piotrem Rybczyńskim, że obieramy kierunek na Jezioro Siecino. Byliśmy przygotowani na deszcz i moknięcie, ale to samo było w Kołobrzegu, więc wygrało Siecino. Żeby była jasność, nie jechaliśmy rowerem, nie maszerowaliśmy. Wybraliśmy naszego wyprawowego busa i w drogę.

Z Kołobrzegu do Siecina jest 87 kilometrów. Trasę tę pokonacie w czasie od 100 do 120 minut, w zależności od prędkości. Miejsce docelowe to Wyspa Ostrów i znajdujący się tam kemping. To miejsce możemy polecić z czystym sumieniem, z kilku powodów. Po pierwsze, właśnie samo miejsce idealne na wypoczynek, pływanie i spacery – wszystko na jednym obszarze. Jest dobra infrastruktura, kulturalna obsługa. Na kąpielisku jest ratownik. Jest wypożyczalnia sprzętu pływającego. Ale zwróciliśmy również uwagę na ceny. Za 3 osoby, 2 namioty i busa, zapłaciliśmy za dobę 68 złotych. Mamy porównanie z innych lokalizacji w naszym regionie i wypoczynek, w podobnej konfiguracji, za dobę kosztował tam 200 i więcej złotych. Według naszej pamięci, na wyspie utrzymały się ceny z 2022 roku. To też ma znaczenie.

Jezioro Siecino położone jest na Pojezierzu Drawskim w gminie Złocieniec. Jego wody zaliczane są do I klasy, a długość linii brzegowej to 23 kilometry. Są na nim dwie wyspy: Ostrów, o której już pisałem, a także Kępa. Jest dużo kormoranów. Są widoczne i na wodzie, i na lądzie. Jeśli idzie o ryby, można łowić. Występuje tam sielawa, szczupak, leszcz czy okoń. Byliśmy na nocnym spacerze. Obok lisa, który przemykał między drzewami, spotkaliśmy w wodzie raki. Woda w jeziorze jest tak czysta, że po zapaleniu latarki jej nie widać, jakby był tylko piasek i poruszające się zwierzęta.

Nam udało się wbić w idealną pogodę. Było kilak chmur, ale świeciło słońce. Potem, był piękny zachód. W nocy było 19 stopni. Rozpalanie ogniska miało charakter symboliczny, choć upiekliśmy na nim kiełbaski. Pogoda zaczęła psuć się dopiero w sobotę. Szybko spakowaliśmy namioty i poszliśmy popływać kajakami. Ja mam swój dmuchany, Piotr ze Staszkiem wypożyczyli dwuosobową maszynę w cenie… 10 zł za godzinę. Długo się nie napływaliśmy, bo zaczęło padać i po dobiciu do brzegu zrobiliśmy szybki obiad, spacer wokół wyspy i w drogę do domu. Tak wyglądała nasza mikro przygoda i jeśli macie chwilę, a w Kołobrzegu pada, zaś wy chcecie wyjechać, polecamy takie rozwiązanie.

Robert Dziemba

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama