Clear Sky

18°C

Kołobrzeg

25 czerwca 2024    |    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
25 czerwca 2024    
    Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zawadzki o defraudacji pieniędzyUrzędnicy z Dygowa złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w Urzędzie Gminy Dygowo. Jak mówi wójt, chodzi o defraudację dużej kwoty pieniędzy.


O sprawę na sesji zapytał przewodniczący Rady Gminy Dygowo - Artur Wasiewski. Wójt Zawadzki był niemile zaskoczony pytaniem i zarzucił Wasiewskiemu, że to na potrzeby relacji na żywo, która dziś była prowadzona przez gminny portal. Przyznał, że do informacji na ten temat jest przygotowany. - Zostało to wykryte w sprawozdaniach do kuratorium. Chodzi o to, że pracownik, który miał do obrobienia dofinansowanie dla firm kształcących pracowników młodocianych, czyli dotacje za praktyki, na fikcyjne firmy, takie dotacje były przekazywane z budżetu państwa i wypłacane - mówił na sesji Zawadzki. Jak twierdzi, sprawa została szybko i przekazana do organów ścigania.

Wójt zaprzeczył, jakoby odpowiedzialni za sprawę mieliby być przełożeni urzędniczki, gdyż jak argumentował, to oni odkryli sprawę i poinformowali kierownictwo gminy. Zawadzki zaznaczył, że to pierwszy taki przypadek w historii Urzędu Gminy Dygowo. Szerzej nie komentował sprawy, gdyż jak podkreślał, sprawę bada prokuratura. Urzędniczka została zwolniona w trybie dyscyplinarnym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może być problem z prawidłowym przekazaniem 70 tysięcy złotych.

Zawadzki o defraudacji pieniędzy

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama