Light rain

16°C

Kołobrzeg

23 maja 2024    |    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz
23 maja 2024    
    Imieniny: Iwona, Michał, Dezyriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Biedne Dygowo - co na to radni?Środowa sesja Rady Gminy Dygowo przez 2 godziny poświęcona była interpelacjom radnych i odpowiedziom wójta. Wyłania się z nich gminny obraz nędzy i rozpaczy...


Gdy tej jesieni odbywały się wybory, mieszkańcy gminy mieliby festyn oddawanych inwestycji, a ich postulaty byłyby załatwiane od ręki. W kuluarach mówią też o tym radni, śmiejąc się, że teraz każdy krok do przodu jest trudny jak odwrót spod Stalingradu. Dlatego kilka postulatów radnych składanych w interpelacjach i zapytaniach, kończyło się żądaniami radnych, aby wójt zadeklarował: zrobi to, czy nie. A wójt najczęściej deklaracji nie składał, tylko tłumaczył się brakiem wystarczających środków, kwestiami budżetowymi, albo radnym wskazywał, że już niedługo sami zajmą się budżetem i będą mogli wybierać, skąd i na co zabrać pieniądze.

To niejedyne uwagi radnych. Nie zabrakło także takich, że w tym roku wywieszono za małą ilość flag z okazji Święta Niepodległości. Wiceprzewodniczący Rady Gminy Piotr Krysztofiak pytał w sprawie oświetlenia jednej z nieruchomości. Po wygłoszeniu opowieści przez wójta, jaka to niełatwa sprawa, zripostował, że on w tej sprawie pytał już rok temu i nic się nie zmieniło, a miały być sprawdzone możliwości zmiany. Wójt twierdzi, że sprawdzał.

W ogóle wójtowi jakoś tak długo zajmowało odpowiadanie na zapytania radnych. Przewodniczący Rady Gminy Artur Wasiewski zwrócił mu kilka razy na to uwagę. Czy na rozwlekłość wypowiedzi mogła mieć wpływ obecność kamery, która transmitowała obrady na żywo? - Mi kamera nie przeszkadza, sesje są jawne. Do tej pory nigdy odpowiedzi na interpelacje tyle nie trwały. Moim zdaniem, w wielu miejscach wójt mówił nie na temat. Stąd moje delikatne zwrócenie uwagi - mówi przewodniczący rady. I dodaje, że być może chodziło o jego interpelację w sprawie nieprawidłowości w urzędzie (przeczytaj). Zwracamy więc uwagę, że w tym momencie wójt śmiał się z wypowiedzi Wasiewskiego. - Nie będę tego komentował - mówi Wasiewski.

Warto jednak podkreślić, że na koniec obrad wójt skarżył się na obecność niektórych dziennikarzy, podkreślając, że wbrew sugestiom przewodniczącego, w sprawie defraudacji pieniędzy nie zamierzał robić tajemnicy i na środowej sesji zamierzał poinformować o tym radnych i opinię publiczną. - Wójt mógł to zrobić na ostatnich komisjach, ale jakoś moim zdaniem nie było mu z tym spieszno - uważa Wasiewski.

Biedne Dygowo - co na to radni?
Biedne Dygowo - co na to radni?
Biedne Dygowo - co na to radni?

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama