Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

17 czerwca 2024    |    Imieniny: Albert, Laura, Adolf
17 czerwca 2024    
    Imieniny: Albert, Laura, Adolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ten słup wprowadza kierowców w błądOd 1 stycznia straże gminne zostały pozbawione możliwości dokonywania pomiarów prędkości na drogach. Dlatego nieczynne fotoradary stacjonarne owinięto czarną folią. Ale nie w Dygowie.


Przepisy jasno decydują o tym, że pomiar prędkości może być dokonywany tylko w fotoradarze oznaczonym żółtym kolorem. Od 1 stycznia, straże gminne musiały więc dokonać modernizacji swoich systemów. Po pierwsze, z budek wyciągnięto urządzenia rejestrujące. Trzeba było zmienić organizację ruchu i usunąć zbędne znaki drogowe. W niektórych gminach ograniczono się do ich odwrócenia. Ponadto, słupy fotoradarowe pozbawiono żółtych nalepek, a budki owinięto czarną folią. Trwają bowiem rozmowy z w temacie przekazania fotoradarów stacjonarnych pod właściwy nadzór.

W Dygowie jest jednak inaczej. Pomimo, że znaki nie informują nas już o fotoradarze, to jednak kierowcy ściągają nogę z gazu, bo widzą żółty słup. To obudowa stacjonarnego urządzenia rejestrującego typu wieżowego. W środku nadal jest aparatura, a więc wieża nie jest atrapą, ale nie jest też używana. Niektórzy kierowcy mogą tego nie wiedzieć i być przekonanym, że to wieża nadal czynna.

Tomasz Biełooki, komendant Straży Gminnej w Dygowie wyjaśnia, że taki stan rzeczy spowodowany był chęcią przekazania fotoradaru do Inspekcji Transportu Drogowego. Niestety, do początku roku do Dygowa nie nadeszła jakakolwiek odpowiedź w tej sprawie. Pozytywnie o lokalizacji fotoradaru wypowiedziała się Policja, ale bez zmiany podmiotu prowadzącego, zdjęć robić on nie będzie. Dlatego też ma zostać zasłonięty czarną folią. Jak mówi Biełooki, do ITD ma trafić również przenośny fotoradar do wykorzystywania na terenie gminy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama