Overcast Clouds

18°C

Kołobrzeg

21 września 2023    |    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
21 września 2023    
    Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Agresywne pszczołyW gminie Dygowo strażnicy gminni interweniowali w ostatnim czasie w sprawie agresywnie zachowujących się pszczół. Niestety, nie obyło się bez użądleń.


Pisaliśmy już na naszym portalu o rojeniu się pszczół. Teraz, trwa okres intensywnej pracy tych owadów. I choć wielu nie kojarzy z tym pszczół, potrafią one bronić swoich uli. Zdarza się również, że pszczelarze transportują ule w różne miejsca, ułatwiając rolnikom zapylanie roślin. Czasami zdarzają się z tym kłopoty. Bywa również i tak, że pasieki ustawione są zbyt blisko siedzib ludzkim.

W Stojkowie, pszczoły użądliły troje ludzi, w tym dwójkę dzieci. Interweniowała straż gminna. Ule zostały przeniesione, wydawałoby się w miejsce bezpieczne. Owady jednak zdenerwowały się nie na żarty i zaczęły atakować ludzi. Zaatakowały jedną z kobiet, a także rolnika, który jechał traktorem. Ten ostatni przypadek był na tyle poważny, że udzielono mu pomocy medycznej. Właściciel pasieki, pszczelarz z wieloletnim doświadczeniem, pierwszy raz spotkał się z takim zachowaniem pszczół. Ule przeniesiono. Na ule i żądlenie przez pszczoły skarżyli się również mieszkańcy Wrzosowa. Tam również zmieniono lokalizację pasieki.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama